You are here: Home Fórum Web slide show
Document Actions

slide show

Up to Web
  • slide show

Posted by Ivana "Chomajda" Procházková Tarachaničová at listopad 26. 2007

Ahoj Rosťo...co fotky a slide show, jak sme si o tom kdysi psali? Pude s tim něco udělat? Netlačim...jenom se ptám :o)) zas tak důležitý to nejni :o) I.

• Re: slide show

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenský at prosinec 02. 2007

Tak co, dobrý? :)

Posted by Josef Novotný at prosinec 03. 2007

1* 

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenský at prosinec 04. 2007

Jsi velkorysý. Ale trochu jsi s tou klasifikací ulítl, ne? Jak budeš hodnotit slide-show přes celou obrazovku? ;)

Posted by Ivana "Chomajda" Procházková Tarachaničová at prosinec 04. 2007

jááá zupááááá fantástyš!!!!!!!!! I.

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenský at listopad 26. 2007

Čau Ivanko,

díky za podnět! Od doby, kdy jsme si o slide-shows psali:

1. jsem na to stihnul zapomenout :)
      2. uteklo dost času, takže produkty pro náš portál, které slide-show umějí, měly čas uzrát.

Otestuju slide-shows na našem starém serveru a když budou fungovat, vrhnu je i sem, na ostrou verzi. Počítám tak do týdne.

Zatím přikládám ukázku, jak to bude asi vypadat.

Posted by Josef Novotný at listopad 26. 2007

Ahoj,

já bych dal přednost fotkám přes celou obrazovku, které s dají posunovat dopředu a zpět s vrácením do idexu. :)

Hola,

rozumím-li tomu dobře, voláš taky po slide-show, ale s možností zobrazení fotografií přes celou obrazovku. To neslibuju, ale pokusím se.

Nebo nerozumím? ;)

Posted by Josef Novotný at listopad 26. 2007

Hy,

nic zvláštního, prohlížečku fotografií bez vracení se zpět do galerie. Klasika - následující, předešlá a klik na fotku a seš zase v galerii, klavně aby byly velký fotky.  Jinak jestli můžu poznámečku: Pro první dojem by bylo dobrý Úvod opatřit nějakým pozadím nebo citovou fotečkou. Mě se pořád nezobrazuje nápis v záhlaví, pořád mám bílej obdélník, taky by se hodilo logo nad levý sloupec. Připravuju pro tebe text do O nás / Historie, až ti to pošlu tak bys to překopal, aby stanovy nebyly vepředu a aby se v tom dalo listovat.        :)      :(     :()    :))    ;)     :-/

No sláva, to se nám to rozjíždí :)

Nasadím tu nejdřív to slide-show (jak vypadá, je vidno na odkazu, co jsem psal v reakci na Ivanin příspěvek). Pak se pokusím přizpůsobit ho, aby se fotografie zobrazovaly minimálně přes celé okno prohlížeče.

Úvod, a nejen ten, by zasloužil ozvláštnit nějakou fotografií — s tím naprosto souhlasím. Máš nápad na nějakou vhodnou?

Pokud jde o logo, máme v tuhle chvíli nápis HO Roudnice v titulním pruhu, přímo nad levým sloupcem. V samotném levém sloupci už moc místa není, ale něco malého by se tam asi vešlo (pořád je dost lidí, kteří na náš web koukají s rozlišením 800x600). Anebo by se dal logem nahradit současný nápis v titulním pruhu. Už asi rok vím o Zdeňkově výzvě na nové oddílové logo. Jenže kreativní lidi asi nelezou.

Jestli se Ti titulní nápis zobrazuje jako obdélník, tak nejspíš používáš Internet Explorer 6. Tenhle program neumí průhledné obrázky. Je hezkou ukázkou stavu naší civilizace, že největší softwarová firma na světě vytváří zparchantělé produkty. Mě se příčí vymýšlet obezličky, aby to v IE6 fungovalo. Ať si to opraví hoši z Microsoftu. Zkoušel jsi Firefox? Taky prý existuje IE7 a ten průhledné obrázky umí.

Tak trochu ze zoufalství, protože nikdo na web moc nereagoval, jsem včera přitáhnul k PC manželku, aby mi dala nějaký podnět. Vysypala toho na mě naráz docela dost:

• Na titulní straně zobrazovat náhodnou fotografii z naší bohaté sbírky (momentálně tam máme přes 500 snímků). Tohle je variace na Tvoji připomínku. Prostě web na první pohled vypadá studeně a připomíná spíš prezentaci nějakého úřadu. Já furt volám po někom, kdo umí dělat design webových stránek, a kdo by byl ochotný zpracovat nám grafický ksicht. Výsledek: nula. Třeba by se na to daly uvolnit nějaké peníze z oddílového rozpočtu? Proberu to se Zdeňkem, neb se blíží valná hromada. Zatím zkusím na titulní stranu dát aspoň nějakou statickou fotku a ještě předtím sem přidám diskusi na téma: "jakápak fotka by tam měla být?"
              • Stránku se seznamem členů doplnit o skupinové foto celého oddílu (tady tuším, že bude neobyčejný problém všechny členy za účelem fotografování sehnat na jedno místo).
              • Dál rozčlenit fotogalerie, např. podle roku.
              • Obarvit písmo v nadpisech.

Tož tak. Mě se ty podněty zdají být zajímavý, takže na nich budu pracovat.

Jásám a plesám nad Tvým úmyslem napsat stať do sekce Historie. Měl jsem v plánu Tě přesně kvůli tomuhle oslovit. Říkám si, že bychom mohli tuhle sekci pojmout jako takové střípky z paměti otců-zakladatelů, a že by tam mohlo být klidně víc pohledů na jednu věc. Budeš na Litoměřické desitce? Rád bych tam přítomné staršiny k tomuhle popíchnul :)

Jo, ty grafický smileys jsem tu nechal speciálně a výhradně kvůli Tobě!

Posted by Josef Novotný at listopad 27. 2007

:)) :)) :))

Zdar a sílu,

já to myslel jako rejpanec. Někde jsem viděl místo těch hlaviček půllitry a propriety kuřáků a píčů, tak jsem si to spojil s Tvojí virtuální hospodou.

Budu se snažit do Ostrova i do Ltm dostat, ale moje žena se snaží mě ostříhat všeho zlého, takže to bude trochu ilegální, ale to mě právě baví. (Vida, téma na pokračování Ze života druholezce). Staršiny teda popíchnout musíme, protože stránky jedou už rok a nevidím tady po nich ani stopu.

Skupinové foto je dobrý nápad, ale musí se spojit s nějakou akcí, například na Horobálu taková šikovná fotka vznikla. Takže třeba na Desítce? Já vlastně nevím, kdy oficiálně oddíl vznikl, kdy nás ve Slavoji z kroužku ZRTV uznali za oddíl. Možná jsme prošvihli chlastačku 20 let HORCE. A skupinové foto po 20-ti letech, to by byla bomba! Zmáčkni Lukeše,Korčáka  a Brotánka, třeba budou mít doma nějaký papír.

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenský at listopad 27. 2007

Zdar!

Já to myslel taky jako rejpanec ;)

Dneska se tu ukázal sám předseda a hned dal k lepšímu pár informací. Pročež jsem založil nové fórum o historii oddílu a Zdendův příspěvek přesunul tam — byla by škoda, kdyby něco z toho zapadlo v diskusi o slide-show.

Těším se na viděnou v Ostrově. Budu rád, když mi pomůžeš zmáčknout výše zmíněné pány zakladatele. Já je — totiž vlastně vás všechny — osobně neznám…