You are here: Home Fórum Vzkazy Jak jsem starej, tak sem blbej!
Document Actions

Jak jsem starej, tak sem blbej!

Up to Vzkazy
  • Jak jsem starej, tak sem blbej!

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němec at kv�n 24. 2010

Jak píše Rasta, mám se prásknout sám.

Ležím doma a dlouho ležet budu. Tak osm týdnů. Mám obě nohy v sádře díky nedělnímu pádu v Rájci z cesty Drakyáda VIIIa. Nepodařilo se mi cvaknout 1K. A to tu cestu důvěrně znám a možná i proto jsem si vůbec nepřipouštěl, že bych se k němu nedoplácal. Bez varování mi ujíždějí nohy z malých vlnek a padám na šutry pod stěnou. První myšlenka směřovala zpět k cestě. Chtěl jsem do toho jít znovu a cestu doléztJenže nohy se mi podlomili a už jsem se nepostavil. Bára mi od(p)borným slušivým modrým obynadlem ovázala bolavý kotník, Jirka nastartoval svaly a bez odsedu odnesl k autu. Následoval převoz do Rce, rtg, sádrovna, poplatek, drštková od Markéty, brufeny, hokej a bezesná noc o tom jakej jsem vůl!

První chyba byla ve špatně zvolené oblasti. Rájec rozhodně není v tomto vlhkém jaru dobrá volba. Masívy v Tisé by byli rozhodně vyfoukanější. Pak mi zrovna nesedí to skautsko-trempský pojetí lezení. Noc ve spacoši venku u ohně a ještě k tomu na dešti. Rání bezcílné polehávání a čekání na ...? Nevím na co.

Druhá a zásadní chyba je ten déšť. Ráno, když jsem se probouzel, chtěl jsem okamžitě jet domu. Naneštěstí sem vydržel. Přišli nějací lidé a šli lézt. Já věděl, že není vhodný čas a vůbec se mi v tom hnusu nechtělo lézt. Ale řekl jsem si, že jednu cestu alespoň dám. Přitom už před tím jsem říkal Jirkovi, že je vidět, že stěna se zelená.

Třetí chyba byla nerozlezenost a asi i nesoustředěnost. Tuto cestu jsem vždycky lezl s respektem a v dobré formě. Ten kruh se blbě cvaká po nejistém kroku bez stupů. Za těchto podmínek jsem do toho neměl vůbec chodit. Je to má blbost a teď za ni pykám.

Pravá noha je zlomená v kotníku a na levé pata. Budu se učit jezdit na vozíku, zatím ho tu doma prohání malý Máťa a slibuje, že mě to naučí. Já zatím léžim a skučím a nadávám si.

Co z toho plyne si každý může udělat závěr sám. Za sebe říkám a vím o včem, co jsem udělal špatně, ale bohužel jsem asi závislý. Určitě bych domu neodjel, aniž bych si na skálu nešáhl. Bohužel. Teď se sám ptám, zda mi to stále stojí za to. Fakt nevím.

• Re: Jak jsem starej, tak sem blbej!

Posted by Miroslav Jelínek at kv�n 25. 2010

Zdar Fábero...koukal jsem na ty závodní vozíky...možná bych něco sehnal aby jsi mohl dračit v Račicích na kanále...:)...

Posted by Hana Urbanová at kv�n 25. 2010

Hela tam jsem minule svištěla na bruslích s kočárkem, co ho vyměnit za Fáberu :)

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenský at kv�n 25. 2010

Čau Zdeňku,

Ty jsi fakt vool! Ale podle toho, co píšeš, to vypadá, že poučenej vool. Takže: ať Ti to srůstá rychle a bez problémů, ať nepíchneš galusku u vozíku a hlavně: ať si tu řachu pamatuješ dlouho. Tím spíš se příště nezrakvíš. Co bychom si tu bez Tebe počali?!!

Jinak Jirkovi respekt za ten nosičskej výkon bez odsednutí.

Posted by Jiří Landsperský at kv�n 24. 2010

čus,mrkni na lezce ty tiské stěny zas tak vyfoukaný nebyly.

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němec at kv�n 24. 2010

Ale já mluvil o Tisských stěnách (masívech) a ne o masívu u lesa u Dogy...

Posted by Josef Novotný at kv�n 25. 2010

Fábero, co mi to děláš? Takhle mě vystrašit. To ani nemůžu doma říct, aby mě pustili na Sušky. Nemám rád slovo srůstat, ale opatruj se. Více mailem.

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němec at �venec 21. 2010

Horká zpráva z léta. Kdo by to řekl. Dva měsíce uběhly snad rychleji než i ta voda.

Právě jsem se vrátil z hradu (tedy chci říci z nemocnice). Pan přimář všechny mé sádry sundal! Nastává doba tvrdé práce a bolestné rehabilitace.

Levá pata bude bez problémů. Pravý kotník je prý poškozen do konce života (ohebnost, artróza, otýkavost).  Jednalo se o vážnou podélnou zlomeninu bércové kosti zasahující do kloubního pouzdra a deset cm nad kotníkem vodorovná prasklina. Výhoda, že léčení nevyžadovalo další chirurgický zákrok, že kosti srůstají v dobrém postavení. A ještě v jedné věci mě doktor potěšil. Doslova řekl, že srůstám perfektně jako mladík!

Nechal jsem si totiž poslat zázračný lék z hor Kyrgyzie, MUMIJO. Doporučuji. Ovšem nemusíte si nikdo k vůli tomu lámat kosti. Účinků to má více.

Dejte mi měsíc a ve skalách se objevím. Ale zatím jen na druhým. Odskok, nebo další pád, by měl asi další následky. Proto scháním prvolezce (možná sem toto měl hodit do inzerce).

Tak zatiaľ, čauky.

Current state: Retracted

Posted by Aleš "Ali" Podivínský at kv�n 24. 2010

starej...blbej....ale hlavně že živej. Člověk se učí celej život a ikdyž vlastní chyby většinou nejvíc bolej, alespoň má to poučení pořádnou tvanlivost.Tak hlavně ať to dobře srůstá.

Posted by Michal „Mik“ Pavlík at kv�n 31. 2010

Ahoj Zdeňku, to se teda povedlo. :( Přeji brzké uzdravení!

Posted by Hana Urbanová at kv�n 25. 2010

Náčelníku, řeklo se, že se Békovina roku už vyhlašovat nebude, tak co blbneš?  Přeju rychlý a kvalitní srůstání.

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němec at kv�n 25. 2010

Jo, díky všem za podporu, ale hlavně velké díky Jirkovi a Báře. Báro, mám doma někde to obynadlo. Vrátím, ikdyž si přeju, aby jsi jej podruhé vytahovati a namotávati nemusela.

Kurva teď nevím co budu psát na Valnou hromadu do závěrečné zprávy o sportovní činnosti. Minule sem se tak dojímal z toho, že se hodně leze a hlavně bezpečně...

P.S. Ty galusky se píchnout nedají. Je to celopryž. Rád bych se pak někdy i vyvezl. Teď to nejde. Svině to bóólí a musím jen ležet. Mám však jen takový důchodcovský vozík. S tím bych asi velkou rychlost nevyvinul a na paralympiádu se tak neprobojuji. Tak kdyby někdo tušil, kde by se dal takový sportovnější vozík půjčit, byl bych vděčen.

Ú.P.S. Vždy jsem paralympikům obdivoval jejich šlachovité ruce a záda jako trojúhelník....

Tak HAVANA.

Posted by Jan Rejf at kv�n 25. 2010

Čus, to obinadlo je moje a klidně si ho nech. Já už mám nový, ale snad ho potřebovat nebudu :).  A ať ti to pěkně srůstá. Čau

Posted by Ivka Janíková at kv�n 26. 2010

Ahoj Fábera, posílam ten odkaz, jak jsem po telefonu slíbila. Je tam seznam půjčoven, tak máš celkem na výběr, a protože podle vlastnich slov dřív, jak za 14 dní vozík dle svých představ potřebovat nebudeš, tak máš čas na výběr toho pravýho "mazlíka". Ještě jednou přeju, ať kosti srostou hlavně dobře a psychika se drží na příjatelné úrovni, ať se dáš brzo dokupy. Drž se předsedo :-/ 

Posted by Ivka Janíková at kv�n 26. 2010

Ještě by to chtělo ten odkaz co???    http://www.paraple.cz/Default.aspx?tabid=162

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němec at �venec 21. 2010

Horká zpráva z léta. Kdo by to řekl. Dva měsíce uběhly snad rychleji než i ta voda.

Právě jsem se vrátil z hradu (tedy chci říci z nemocnice). Pan přimář všechny mé sádry sundal! Nastává doba tvrdé práce a bolestné rehabilitace.

Levá pata bude bez problémů. Pravý kotník je prý poškozen do konce života (ohebnost, artróza, otýkavost).  Jednalo se o vážnou podélnou zlomeninu bércové kosti zasahující do kloubního pouzdra a deset cm nad kotníkem vodorovná prasklina. Výhoda, že léčení nevyžadovalo další chirurgický zákrok, že kosti srůstají v dobrém postavení. A ještě v jedné věci mě doktor potěšil. Doslova řekl, že srůstám perfektně jako mladík!

Nechal jsem si totiž poslat zázračný lék z hor Kyrgyzie, MUMIJO. Doporučuji. Ovšem nemusíte si nikdo k vůli tomu lámat kosti. Účinků to má více.

Dejte mi měsíc a ve skalách se objevím. Ale zatím jen na druhým. Odskok, nebo další pád, by měl asi další následky. Proto scháním prvolezce (možná sem toto měl hodit do inzerce).

Tak zatiaľ, čauky.