You are here: Home Fórum Akce Königshain - místo pro horoškolu 2011?
Document Actions

Königshain - místo pro horoškolu 2011?

Up to Akce
  • Königshain - místo pro horoškolu 2011?

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němec at duben 04. 2011

Ahojte všem!

Rád bych letošní objevování (staro)nových lezeckých zkušeností a informací z metodiky přesunul z tradiční Bořně do KONIGSHAINu.

Je to nedaleko, je to téže šutr - žula, je tam sektor na spaní, je tam hospoda a je tam krásně. Další pozitiva, že tam z HORCE nikdo nebyl, snadný přístup a rovná plocha pod stěnami (vodné i s dětmi) a tudíž prostor pro nácvik lanových technik. Účast tam přislíbil i další pomocník s učením.

Navrhuji víkend 29.4 - 1.5. 2011. (původně plánovaný termín na horoškolu se mě nehodí, tak snad, když to je takto s předstihem, se s tím Vy poperete)

Další info o oblasti je zde v mém článku z loňska:

http://cs.euroclimbing.com/?p=12446

a fotky zde:

http://www.horce.cz/photos/climbing/konigshain

Prosím napište sem zda by jste s tím souhlasili, nebo zda by jste raději zůstali u té Bořně.

Hafana bafana, Fábera.

• Re: Königshain - místo pro horoškolu 2011?

Posted by Jan Rejf at duben 04. 2011

Ahoj,

tenhle víkend je Padání. http://www.lezec.cz/clanky.php?key=9250 Takže si myslím, že pár lidí pojede tam. Já se nezůčastním ani jednoho. Maturitu mám za dveřmi. Tak do toho nebudu kecat. Čau

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němec at duben 04. 2011

Jo, Rejfíku, díkas za echo.

O Padání vím, jen jsem si to, jako nepříliš velký příznivec davu a fronty na cestu, neuvědomil. Tím pádem bych se přikláněl k jinému termínu.

Jakému? To nevím. Zkuste navrhnout jiný. Je fakt, že do Petrohradu se někteří z HORCE chystájí a ta horoškola je hlavně pro ně.   

P.S. Kdy máš tu maturu? Že by to mohlo být klidně i po. Tedy až ji uděláš. V Tisé jsem o víkendu jednu Maturitu zvládnul. Cesta s tímto názvem z dílny obou Maršíků za VIIIa. Tak si ji tam můžeš zkusit jak na tom jsi. Zde však, narozdíl od té důležitější, je třeba tu hlavu trochu vypnout...

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenský at duben 05. 2011

K tomu pozitivu, že tam nikdo z HORCE nebyl: V Königshainu předloni na Velikonoce reprezentovala náš oddíl parta odkvétajících členů: Choboti, Jana K. a Orbis.

Trochu nám trvalo, než jsme pochopili, že z Internetu stažený průvodce na celou kvakózní oblast je zbytečná přítěž v baťochu. Všichni lezou jen ve dvou lomech připomínajících naše Srbsko. Tam naopak nirvána — hezké cesty po lištách v pevné skále, dobře odjištěné. Klasifikace pískovcová a dost měkká. Člověk tam vyleze o jedno až dvě písmenka víc než v Ostrově a nejmíň o tři písmenka víc než v nedalekých Lužických horách. Za doporučení pro normální lezce rozhodně stojí třeba Direttissima VIIc, kterou na Fáberově fotografii léze M.Č.

A když jsem zmínil Lužické hory, z Königshainu je to tam co by kamenem dohodil. Když vyčerpáte potenciál lezitelných žulových cest, můžete se autem snadno přesunout do německé nebo české části Lužických hor. Je to mimořádně romantická klasická oblast. My jsme měli políčeno na skály pod hradem Oybin, ale v té době (duben 2009) tam hnízdil nějaký ptakopysk. Takže jsme se přesunuli na Obrvégry a musím konstatovat, že to byl životní zážitek. Jednak pro nádheru toho místa a jednak proto, že si tam při lezení člověk zaboří ruku hluboko do ošatky s morálem. V oddíle máme na Lužické hory tištěného průvodce.

Posted by Michal „Mik“ Pavlík at duben 10. 2011

Ahoj, bylo by fajn ten termín Horoškoly co nejdříve rozseknout. Michal

Posted by Hana Urbanová at duben 10. 2011

ahoj, zítra to dám na web, vše k horoškole co jsme domluvili v úterý. Dnes jsem přijela po 4 dnech z Pálavy a už se mi do toho nechce. ahoj H.