You are here: Home O nás Historie oddílu
Document Actions

O nás

Informace o oddílu

Historie oddílu

Stručná historie oddílu
Láďa Pokorný, Honza Horák, Pavel Korčák, Josef Novotný Láďa Pokorný, Honza Horák, Pavel Korčák, Josef Novotný

Před r. 1986

Naočkována romantikou výletů s turistickým kroužkem, který vedl prof. Jan Kadlec, řečený Sahib, vandruje parta kamarádů, absolventů  děčínské stavební průmyslovky, krajinou severních Čech. Postupně se kolem nich nabaluje pestré společenství vrstevníků s bydlištěm od Teplic přes Ústí, Litoměřice až po Roudnici. Časem krystalizuje činnost volně se scházející skupiny v lezení na skalách, vysokohorskou turistiku a vodáctví. Počet členů tohoto podhoubí se pohybuje mezi 15 až 30 mladými lidmi.
Nastává absurdní situace, kdy o nás ví organizovaná horolezecká veřejnost včetně funkcionářů Severočeského horolezeckého svazu. Pociťujeme nutnost dále pokračovat v činnosti jako oficiální prvek tělovýchovy. Avšak nikdo z existujících horolezeckých oddílů nechce narušit svoji vnitřní strukturu příchodem tak velkého počtu lidí.

9. srpna 1986

Východiskem je založení horolezeckého kroužku při oddílu ZRTV TJ Spartak Roudnice nad Labem na schůzi konané v bivaku pod Plazivou věží ve skalní skupině Bročky u Stranného (Blíževedly).

1987

Během roku se stává z kroužku plnohodnotný horolezecký oddíl. Díky zaregistrování Iva Michaličky jako cvičitele jsme uznáni horolezeckým svazem. A po naplnění pokladny výnosem z výškových prací nás uznává i mateřská TJ. Cvičitelský kurs absolvuje ve Vysokých Tatrách Pavel Korčák. A na roudnickém náměstí je umístěna vývěska s nápisem Horolezecký oddíl Roudnice.

Od roku 1992. 

Po zániku ČSTV zřizovací listina č. 235 ze dne 20. 2. 1992 oznamuje, že jsme od tohoto data členy Českého horolezeckého svazu. Na podnět přípravného výboru, Korčák, Novotný, Randák, byla provedena registrace Horolezeckému klubu Roudnice Ministerstvem vnitra dne 14. 2. 1994.

21. 3. 2003 došlo ke změně názvu zpět na oddíl — lépe se vyslovuje (HORCE).

Takže těch datumů a potažmo výročí je více. Kdo a přesně kdy zaregistroval klub nebo oddíl tehdy v Děčíně u  ČS horosvazu mě není známo. Snad Karel nebo Zdeněk Lukeš?

Velikonoce 1986 na Blatečkách
Velikonoce 1986 na Blatečkách
Převlíkání na Bořni
Převlíkání na Bořni
Holanský kapr '87
Holanský kapr '87
Zpráva o činnosti
Zpráva o činnosti
Starý adresář
Starý adresář
by Josef Novotný last modified 2009-01-18 23:41

historie

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němecat 2009-01-19 10:37
pepiku, ty jsi zase udělal radost mě s těmito historickými fotkami a originál pozvánkou na Holanského kapra. Ty si i já, jako největší ucho pamatuji, když mi na koresponďáku docházeli na adresu jako pozvánky na lezení do Blíževedel, na Bořeň, do Roklice.Na té první fotce jsem si včera u Orbise nebyl jistý, zda ten sportovec v šusťákovce je Láďa Pok. Blonďatá neučesaná hlava souhlasí, ale ten nos? Ty jako Messner jsi jasnej, Pavel nosí brýle takřka nezměněné a Honza se tolik nezměnil. Na spodní poznávám, Bróťu, Randáka, Hanku M,Láďu, Zdeňka, Míra Vejvoda a ležící je Honza H?Kdo je úplně vzadu a úplně v předu vedle Broťase a ta další slečna, nevím. A Bořeň jsem také trefil, jen bych si typnul, že to bude někde u Velkých nebo Malých varhan (západ). Tam takový ledík bývá. Vyhrabej další příspěvek.

Blatečky velikonoce 87

Posted by Josef Novotnýat 2009-01-19 12:02
Úplně vzadu sedí VESELEPRASE (vtipná zkratka, jejíž plné znění je nějak takto: Velký senzibilní lektor, praktický sexuolog)Milan Husák. Ta neznámá slečna je matka Honzových dcer Eva Horáková. Mladík vepředu se myslím taky jmenoval Honza, byl z Roudnice, tenkrát byl ve fázi hledání a počase šel svou cestou.

"Historie a pravěk"

Posted by Zdeněk Lukešat 2009-04-24 13:32
Nazdar Pepo.
Až bude jednou venku hnusně, pošlu Ti naskenovaný fotky z "Pravěku" a mám jich fakt nachystanejch dost. Takže jednoho krásnýho dne by se mohly objevit na stránkách HORce.

málem jsem se ztratil :-)

Posted by Milan Husákat 2009-10-03 15:52
Ahoj Zdeňku, s těmi fotkami by to bylo super, tak je už nechystej a pošli Pepíkovi
Veseleprase - alias Naholou (Naselou) - zasvěcení znají :-)

foto z pravěku

Posted by Zdeněk Lukešat 2009-10-16 08:36
Zdravím Veseleprase (to se nemění). Pár fotek už jsem naskenoval, když budeš mít zájem a dáš mi svojí mailovku, pošlu Ti je. Zdeněk.

budu rád ...

Posted by Milan Husákat 2009-10-27 20:28
..když něco pošleš. Pozdravuj ode mne i Ivu. Sám nemám žádnou fotku z dob minulých, ale mluvil jsem s Alenou Štenglovou - něco by asi našla. Veseleprase :-)

hlava dutá ....

Posted by Milan Husákat 2009-10-29 03:59
.... tady je ten email: mhusak1@seznam.cz, mhusak@cmail.cz

Poznámka

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenskýat 2009-10-29 12:32
Promiňte, pánové, že Vám vstupuju do diskuse. Připomínám jen Velkému Senzibilnímu Lektorovi, takto též praktickému sexuologovi, že jsem mu před časem založil účet na webu horce.cz. E-mailem by mu byl měl přijít odkaz, na který by bývalo stačilo kliknout a zadat si heslo.

Účet se nejmenuje veseleprase, ale zcela konvenčně husakm. Nicméně i tak umožňuje vlastnictví účtu uživateli po přihlášení přispívat do fóra, posílat na web články, fotografie apod. Jak vidno, není to v poslední době činnost příliš populární. Třeba fotografií z lezeckých akcí jsme se letos dočkali málo. Ale to zřejmě jen odráží fakt, že moc lidí neleze a kdo leze, ten leze a nezdržuje se fotografováním či dokonce psaním. Čestné výjimky se najdou, tímto děkuji hlavně Fáberovi a Hance, a samozřejmě literárnímu titánovi Pepíkovi.

Nic není ztraceno, pokud je zájem, účet můžu občerstvit.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System