You are here: Home Členové Hana Urbanová Jickovická 24
Navigation
 
Document Actions

Jickovická 24

vyrazili jsme do nové oblasti, přesněji řečeno pro nás nové oblasti. Jickovická 24 je akce, která stojí za to a povedla se, jak lezecky, tak společensky.

Užíváme si po návratu z Modřína sobotní podvečer v Refu. Pobíhá tam dost dětí, jen tak mimochodem se ohlédnu kam se jedno dítko řítí. K mému překvapení tam stojí Roman, kterého jsme potkali nedávno v Ádru. Chvilku mi to trvalo než mi to docvaklo, je z Písku, ale svět je malej. Prohodíme pár vět a jedna z posledních byla – přijeďte na závody. No uvidíme, zazní neurčitě. Za pár dní otevírám e-mail z Liberce, pojedeš se mnou na 24 do Jickovic? Pak už to bylo rychlý, telefon klukům, pojeďte taky, nová oblast, večer kapelka....Je to jasný - jedeme.

V sobotu ráno vyrážíme, předpověď mizerná, za chvíli se ta mizerná předpověď stává pravdou. Sotva opustíme Roudnici, začne pršet a lije celou cestu až do Prahy, tam nabíráme Ondru. Pořád prší a vypadá to, že jedeme 150 km na pivo. Diskuze o počasí jsou ukončeny hláškou, kam jezdím já, tam neprší. A taky že jo, Příbram - už se to trhá. Pašík i přes svůj vysoký věk skoro až uhání do Jickovic, jsme tam chvilku po 10. Ondra se cestou jen ubytování zajištěnotak zeptá, jak jsi na tom se spárama? Já na to odpovím špatně, pak chvilku mlčí a pak jen padne - Aaaha.

Dostáváme papíry k závodu, prsty si trochu popálíme o horkou novinku - nový průvodce na Jickovice. Honza je překvapenej, že má na startovačce vyplněno jméno – Nejml, a to jsem ho nepřihlašovala já. Ondra celou cestu v autě vyprávěl pohodová oblast dojedeš autem k lesu a pak kousek do skal. Jenže dnes prej platí od hospody pěšky jako ostatní, rychle bágly a jdeme na to. Cestou míjíme místo, kde se bude večer spát - seník.


Jako ve Verdonu - stejně se tam plánovalo podzimní lezení, nejdříve po laně dolů a pak se leze – Lanspéro hlásí: Ty Honzo, tak to fakt musíme něco vylézt, protože jinak se nedostaneme do hospody. Honzík to vidí špatně: Vždyť víš, že mám ty blbý lezečky... Cestou dolů nás zdraví Roman, hlásí o kolik cest má náskok a dodává, že prej ani moc nevěřil, že dorazíme.

pohodaVltavský kaňon se předvádí v celé kráse, romantika,  i sluníčko, zlatavé stromy a hlavně skály,  které na nás čekají. Než jsem vyrazila, koukla jsem na net, vypadá to jako že tam nic nebere a jen samá spára. No uvidíme. Poprvý jsem si sáhla na žulu, krása a paráda. Jako první musím konstatovat, že spára není moje kamarádka. U první mi hlavou prolítly nákresy - technika spárového lezení, ale ty mi prolítly hlavou dost rychle a rozmazaně, že by to tam drželo, tak to ani omylem. Někde je chyba, pravděpodobně mezi lanem a skálou. Takže cesty s dlouhou spárou zatím vynechám, teda spíš s jakoukoliv spárou. lanspéro

Ondra si tu běhá lehce jako kamzík (v jeho podání prej dneska leze jako ženská), žula to je jeho, však má taky Jizerky za rohem. Pak přišla další cesta - Hanka jásá, koutky jsou fajn, Ondra nejásá, koutky by se měly zrušit. Aby si člověk vážil těch krásnějších cest, tak jsme si dali takovou lišejníkou plazivku. Asi to měla být místní perlička, s lišejníky ve vlasech dolézám k Ondrovi, který se směje - jak se ti to líbilo? Hnusný cesty nejsou, jen jsou některé lepší a některé horší. Vzpomněla jsem si na cestu na Rači – Jeskynní IV, pocity dost podobné. I tak má Ondra u mě za celej den jedničku s to i s ***.

Občas zahlédnu Lanspéra s Honzou, jde jim to krásně, užívají si to. Lanspéro balancuje na špičkách, že by se za to ani baletka nemusela stydět.

Začíná se stmívat, koukneme s Ondrou na sebe  a je to jasný - končíme, slyšíme už jak to pivko zasyčí... A končíme právě včas, do hospody nás popohání i první dešťové kapky.soumrak


V hospodě narváno, od stolu na nás mávne Honzík, u nich už pár piv zasyčelo, nezůstáváme pozadu a začíná to klasický tlachání o lezení, jaká, která cesta, co kde bralo, jooo jasně, ten byl dobrej... jsem viděl jak jsi se natahovala a nešlo to, viď??? Poslední dvojice doběhla jen pár minut před koncem a tipovali jsme je na vítěze, těsně vedle – o jedno místo. Pak vyhlášení, předání cen a kapelka, pivko. To první v ruce trochu o bolelo, zalezla jsem si parádně a nejen já. Lanspéro prý i tančil, ale o to jsem bohužel přišla.

Jickovická  24 hodinovka, má 2 části, do 20:00 lezení a pak vydržet i v té hospodě stejnou dobu. Tak nevím co je těžší.

jickovický průvodceHostinský byl pořád v pohodě, s úsměvem točil pivko, guláš vynikající, kapelka poklidná, ale dá se zase o to víc kecat.

Ráno se na seníku objevil se majitel, nekouříte tu? Ne? Tak to je fajn a zase zmizel. A lezci se začali trousit do hospody, kde voněla káva, česnečka...

Zapsali jsme se do paměti mmoha účastníků – teda přesněji Lanspéro cestou z hospody, ale to už je jiný příběh, třeba k pivku do hospody. Kluci určitě něco dopíšou, kterak čelovkou na býky svítili, proč si Lanspéra všichni fotili a proč nešli bouldrovat.


A na dubu (topol tam nemají) podle skal, zelený mužík zatleskal.

 povedlo se to

Proč jet do Jickovic (u Písku) znovu?

  • z Roudnice cca 150 km, Jickovice - od hospody cca 15 - 20 minut chůze
  • nového průvodce lze koupit v hospodě u Bartáka – 85 Kč
  • spíš po vlastním, železa ve skalách tak akorát, na místě kde není co založit
  • příjemná žula, široký výběr cest, jak v obtížnosti, tak co do počtu
  • panorámata – luxusní, hospoda u Bartáka – ceny? – luxusní jak ty výhledy


svatá trojiceAkci pořádalo HO Klišťata - Písek, www.klistata.cz,
foto: Honza, Ondra
    
Dík za pozvání, spešl dík Ondrášovi, lepšího průvodce jsme si nemohli přát. Akce super.

 

 

 

 

by Hana Urbanová last modified 2009-10-14 21:41

Průkopníci

Posted by Josef Novotnýat 2009-10-14 22:53
Sportovně i společensky vydařená akce, akorát nějak zapadl výsledek, ale důležité je se zúčastnit. Při tom dnešním počasí - malý zázrak. Dík.

sama nevím

Posted by Hankaat 2009-10-19 07:14
Pepíku, fakt nevím, no my měli tuším 9 cest a kluci 10, ale pořadí ti nepovím... Já to nepočítala, body byly podle obtížnosti cest, ale taky podle její délky. U skal byly nákresy a každá cesta byla obodovaná, navíc tam byl větší počet bodů za čistej přelez, jestli to přelezl druholezec čistě nebo vůbec atd. Ze smíšenejch bych to viděla 4. místo ze 4 dvojic :-)
tak zatím

výsledek

Posted by ondraat 2009-12-16 11:26
uff,konečně po měsíci zpátky z balkánu, tak kontroluju co se gde šustlo, pěknej článek,dík za společnost v závodech!

výsledky - kluci byli někde v druhý půlce výsledovky,,což je na nováčky moc pěkný, mají diplom ale už asi prolitej hrdlem. My ve smíšenejch dvojcích první odzadu, což je vlastně super,v Jickách leze fakt elita : ) Dokonce proběhla nějaká výhra myslím - nějakej hodnotnej lezeckej produkt jsem si vybral,jako sportovec. Mladý alkáči z Roudnice sáhli hned po lahváčích.

aktivita

Posted by fáberaat 2009-10-15 10:19
Jak to píší dnešní mlaďoši?
"Dobře vy!"


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System