You are here: Home Členové Rostislav Opočenský Události Velikonoční Frankenjura 2009
Document Actions

Velikonoční Frankenjura 2009

by Rostislav „Orbis“ Opočenský last modified 2009-03-16 16:27

Volba na letošní Velikonoce: ruce od krve z pomlázkového násilí na ženách nebo lezení v Juře s rukama od maglajzu?

What společné lezení
When 2009-04-10 00:00 to
2009-04-13 23:55
Where Frankenjura, SRN
Contact Name Zdeněk Němec
Contact Email
Add event to calendar vCal
iCal

Detaily k této akci jsou zatím, jak píše Fábera níže, ve hvězdách. Takže doražte 7. dubna do Legendy! Dohodneme tam vše potřebné.

Seriál o Frankenjuře

Prozatím se můžete navnadit seriálem o Frankenjuře, který vycházel před několika lety na Lezci:

Díl první — úvod

Díl druhý — informační zdroje

Díl třetí — třeba na sever

Díl čtvrtý — Oberes Ailsbachtal

Díl pátý — Aalkorb a Kvakoland

Díl šestý — Förrenbachtal

Díl sedmý a poslední — Hirschbachtal a okolí

Další zajímavé odkazy:

http://www.climb.frankenjura.com/

http://www.sherpaclimb.net/clanky.php?detail=11

http://www.akapraha.cz/w/index.php/Frankenjura

Spaní

Dovolím si sem okopírovat komentář Davida Bídy Chudoby z prvního dílu výše zmíněného seriálu, který se týká možnosti spaní v Juře:

V Naturparku Fränkische Schweiz und Veldensteiner Forst se nesmí tábořit ve volné přírodě. Pro popisovanou oblast se hodí kempy u Tüchersfeldu nebo pod Bérenama. Kdo nechce spát v kempu (takže 99% lezců), ten by měl dodržet následující:

  1. nerozdělávat oheň
  2. nedělat hluk a zbytečně na sebe neupozorňovat
  3. neblokovat autem lesní a polní cesty
  4. nezanechávat odpadky
  5. v žádném případě se nedostat do konfliktu s místními obyvateli

Prodavač v lezeckém shopu v Pottensteinu upozorňoval, aby se nespalo pod Universum a pod Trautner Gedenkwand - nikdy jsem od nikoho neslyšel, že by tam chtěl někdo spát, ale přece jen, prý tam chodí lesní stráž na kontroly. U Diebeslochu (sever Frankenjury) je v průvodci výslovně napsáno, aby se tam nepořádaly prasečí párty. Chápu, že se prostě někdy vlak rozjede a nejde zastavit, ale je lepší, když se to nestává moc často :-)

Z výše popsaných důvodů nehodlám zveřejňovat obvyklá bivakovací místa. Kdo se chová jako člověk, neměl by mít problémy. Dle mého názoru máme v Juře lepší pověst než Poláci a doufám, že to tak zůstane.

A ještě jeden:

Pro ty, co nechteji cely vecer travit hledanim vhodneho mista na spani a pak se celou noc klepat, zda je nekdo neprijde vyhodit, doporucuji misto VELMI hlucnych a nesympatickych kempu v Tüchersfeldu/Bärenschlucht nasledujici:

1. Camping Kormershof v Allersdorfu:
(z Gösssweinsteinu smerem na Obertrubach, projet Stadelhofen a za chvilku v pravotocive zatacce odbocit vlevo/rovne na Allersdorf. Ve vesnici uz jsou na kemp (male) cedule. Prijemny lezecky kempik na louce u lesa, klidne misto, mila majitelka, tepla sprcha v cene, 6.50 euro/osoba/noc.

2. Camping Eichler u babicky Eichlerovic:
vyhlaseny lezecky kempik v Untertrubachu, spartansky (voda pouze studena), ale dostacujici. Cena 4 euro/osoba/noc.

Aktuální zákazy lezení

http://www.klettern.frankenjura.com/php3/sperrungen.php3 

jura pro každého

Posted by Fáberaat 2009-03-14 22:29
Aby se někdo nelekl a jel koledovat s námi do Němec za eura... viz článek http://www.sherpaclimb.net/clanky.php?detail=11

MALEJ DOTAZ

Posted by Lukáš Brůžaat 2009-03-15 21:12
JO TAK TO VYPADA MOC HEZKY .UZ SE VI JAK SE POJEDE,KDO POJEDE A SPAT SE BUDE VE STANECH??TAK SNAMA ASI POCITEJ FABERO.JEN SE MUSIME KNEKOMU PRIFARIT.PROTOZE NAS MAZLIK MALEJ NA TAK DALEKEJ VYLET NEMUZE .JE TO PRECE JEN PRIBLIZOVADLO DO TISE A ZPET.NA TAKOVEJHLE DLOUHEJ VEJLET PROSTE NENI STAVENEJ. TAK ZATIM CUS BUS AUTOBUS

malá odpověď

Posted by Fáberaat 2009-03-16 10:04
Jak, kdo a s čím se pojede je zatím ve hvězdách. Je třeba se dohodnout a od toho jsou právě ta setkání. Příští je 7.4. od 19 hod. v Legendě. Spaní bude nejspíše někde venku u auta. Nevím, jak je na tom tato oblast s kempy, ale stejně se obávám, že většina nebude chtít platit. Tím spíš, že spaní na odpočívadlech, kterých je zde spousta, je tolerováno a většina návštěvníků, hlavně z Čech, tak činí. Jen ten stan asi ne.
Zatím na Juru je natěšený, pokud vím, Orbis, Zelinář, Landspéro a já. Já moc. Na setkání je potřeba dohodnout co a jak,(nabízím auto pro čtyry pasažéry),a taky třeba který sektor kdo preferuje. Pro začátek by se mi líbil třeba Würgau - Nürnberger Turm. Bylo by dobré sehnat a koupit,třeba za oddílové prachy, průvodce.
Tak zatím zdarec a klikujte a shybujte.

Druhá malá odpověď

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenskýat 2009-03-16 16:14
Pokud jde o spaní, aktualizoval jsem text k této události o informace z nejlepších zdrojů, viz výše. Jelikož je Frankenjura v německém přírodním parku, byl bych osobně pro dodržování místních pravidel. Ať je třeba na mě nahlíženo jako na mastňáka, ale kemp bych v tomto případě viděl jako rozumnou volbu.

Co se týká dopravy, ještě nevím, kolik lidí z našeho chobotálně-kyselo-opočenského sdružení pojede. Kdybych měl volné místo v autě, dám vědět.

Ad průvodec: na Netu jsem se domákl, že všeobsahující průvodce (oba díly) od Sebastiena Schwertnera jsou k zapůjčení na sekretariátu ČHS. Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Jestli chceme mlít, měli bychom tam jít. Jinak se zakoupením průvodčíka za oddílové peníze nemám problém, jsou to myslím dobře investovaná Eura. Jen to nesmíme prošvihnout.

Volba oblasti a sektorů bude asi trochu horké téma. Bylo by dobré, kdybychom se do 7. dubna každý poohlédnul, co by se nám líbilo nejvíc, a v Legendě pak vybrali, kam se pojede.

No a co se týče kliků a shybů: už jsem tyhle pohyby kdysi u někoho viděl, tak snad se mi do Velikonoc tři čtyři kliky a jeden shyb podaří udělat.

Pojištění

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenskýat 2009-03-16 16:32
Máte někdo dobrý přehled o současných možnostech pojištění pro lezení v zahraničí? Praktické zkušenosti vítány!

Zdeňku, Jirko, tuhle v Legendě jste o tom mluvili, nestálo by to za krátký článeček pro náš web?

Jůra v Juře

Posted by Fáberaat 2009-03-16 19:38
Ta aktualizace, Rosťo, nemá chybu. Těším se čím dál víc a klidně bych tam jel i na dýl než na víkend.Se spaním jsem s tebou za jedno. Dát pár fifníků (7eur) za noc si může dovolit snad každý a hlavně si uvaříš a vyspíš se ve stanu a v klidu . Tedy v klidu asi né, ale beze strachu určitě.
Něco o pojištění napíši jinam, ale budou to jen informace, které si každý může najít. A plus jedna zkušenost praktická, více jich naštěstí nemám.
Ale teď jdu ještě klikovat. Kdyby si Rostíku nevěděl jak na to, stav se. Toto mohu vyučovat zase já, jen vínečko neber. To se pak cvičí blbě.

camp pro vsechny

Posted by Lukáš Brůžaat 2009-03-16 21:37
ok .ja jsem taky pro .7ecek neni tak hrozny za noc v zahranici.za me ano. a za me jeste jednou ano pro pruvodce.tak ja se budu snazit do legendy 7.4.prijit.tedka jsem nemohl jezdime delat dal od domu a spime tam takze jsem to nejak nestihal.jo a vec druha zitrejsi koncert asi taky nestiham, tak sem dejte prosim nekdo nejaky info o tom jake to bylo.diky bruzik

Jura

Posted by čermyat 2009-03-22 01:30
Ahoj Roudničáci :-))
Jak už sem psal i Orbisovi,kdyby bylo místo tak bych se rád přidal.Juru mám rád a docela to tam znám.
Ohledně spaní,vím o pár jeskyních(převisu)kousek od auta,kde je to tolerováno,nebo se dá přespat v takovym velkým dřevěným altánu.Ale dobrá volba je i kemp Eichler v Obertrubachu,hned naproti jsou slušný stěny pro všechny,ale dá se zajet i jinam.
Několik knižních průvodců mám taky,tak mužu zapujčit,poradit.
No,asi bude nejlepší přijít 7 do Legendy.

jůra

Posted by fáberaat 2009-03-22 20:35
Jasný,pojeď s námi a doraš 7.4. do Legendy a dohodne se kdo s kým pojede. A vem sebou ty průvodce, to bodne.Zdar.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System