You are here: Home Členové Rostislav Opočenský Události 24hodinovka v Tisé, první ročník (2008)
Document Actions

24hodinovka v Tisé, první ročník (2008)

by Zdeněk „Fábera“ Němec last modified 2008-06-13 07:26

Oslava nejdelších dní v roce — 24hodinovka v Tisé

What sportovní akce
When 2008-06-20 19:00 to
2008-06-21 23:00
Where Ostrov, Tisá, Rájec
Contact Name Zdeněk Němec
Contact Email
Contact Phone 608 976 665
Add event to calendar vCal
iCal

Ahoj všem.

Ve dnech kdy je v roce nejvíce denního světla, pořádá náš oddíl lezeckou akci pro opravdové lezce. Dlouho jsem o tom přemýšlel a plánoval a teď nastal čas, kdy je toto možné realizovat. Účast přislíbilo dost lezců i z jiných klubů či oddílů. Původně, při tomto zkušebním nultém ročníku, mělo být přítomno jen pár pokusných dvojic, ale byl jsem přesvědčen, ať to uděláme veřejně. Tak doufám, že vše proběhne v poho a hlavně, že se nikomu nic nestane. Nejedná se úplně o klasickou soutěžní akci, ale nikoho nemohu nutit, aby to nebral prestižně. Půjde hlavně o to si zalézt v rámci nějakých pravidel, možná i potmě, vypil pivka za body a na závěr si zaskotačil na parketu. Takové setkání lidí společných zájmů.

Pravidla jsou nastavena, ale je ještě možné, že je nějak změním. Ale asi ne zásadně. Kdo by měl nějakou připomínku, sem s tím. Každý účastník před závodem podepíše registrační kartu závodníka, kde svým podpisem potvrdí, že v případě jakékoliv újmy, na zdraví či majetku, nebude požadovat náhradu škody na pořadateli. Lezecká dvojka pak dostane předtištěnou kartu závodníka, kam bude zapisovat vylezené cesty a pivka. Tu pak odevzdá, nejpozději do jedné hodiny od ukončení závodu, organizátorovi.
Tak trénujte…

 

Oslava nejdelších dní v roce

 

aneb

 

24 hodinovka lezení v Tisý a okolí

 

Wo co go?

Jde wo to, aby lezecká dvojice vylezla za 24 hodin co nejvíce cest a tím, dle tabulky, získala co nejvíce bodů. Není samozřejmě nutné lézt non stop. Jde i wo to, dodržet pískařskou tradici, „Jak piješ, tak lezeš“. Takže se do celkového součtu můžou započítat i vypitá pivka na Kačáku, Turbáze, U Dědka, v Refugiu, u Oudy, Na Pekárně nebo Pod Císařem. Platí si každý sám. Ten, kdo by jen kalil a chtěl tak vyhrát, nemá šanci. Musí mít vylezenou alespoň jednu povinnou věž. Vše se bude zapisovat na pořadateli vydaný dokument.

 

Pravidla

Leze se dle pravidel pískovcového lezení a to hlavně znamená, že jeden z dvojice musí vždy cestu vylézt na prvním. Neexistuje lézt na rybu. Také není možné lézt stále dokola jednu cestu. Počítá se jen jedenkrát. Každému z dvojice se počítá jeho vylezená cesta. Kdyby ji kolega, i na druhým, nevylezl, nemůže si ji zapsat. Jsou dány povinné věže a zde se nejtěžší vylezená cesta, pouze jedna, násobí 2×. Nevylezení povinné věže znamená odečet deseti bodů z celkového součtu. Vítězí nejvyšší počet získaných bodů.

 

Přepočítávací tabulka

I – VII 1 – 7 bodů 
VIIb  8 bodů 
VIIc  9 bodů 
VIII  10 bodů 
VIIIb  11 bodů 
VIIIc  12 bodů 
IX  13 bodů (a dál podobně; co písmenko, to bod) 
půllitr piva
5 bodů
(rumy a ostatní doping se nepočítají, ale jsou povoleny


 

Povinné věže

Tisá: Jánusova hlava, Dvojitá věž, Afrika, Sťatý major
Ostrov: Malá tovární věž, Čert, Kořenáč, Císař
Rájec: Mravenčí, Blíženci

 

Další informace

Kdo? Muži, muži nad 60 let, ženy, smíšené dvojice.
Kdy? 20. 6. 2008 start v 20 hodin. 21.6.2008 cíl v 20 hodin.
Koordinační centrum: Chata HOSPUL v Tisé, přihlášky zde od 18.00 hod.
Startovné: 200,- Kč. za dvojici (registr. karta, karta výstupů, balená voda)
Vyhlášení: V sobotu 21.6. na Kačáku cca 23 hodin
Pořadatel: HORCE, více info na 608 976 665 Zdeněk Němec, www.horce.cz

 

Hraje Dundrland – Ul a hodnotné ceny

24 hodinovka v Tisý

Posted by Zdéna-Fáberaat 2008-05-16 12:50

Mokrá varianta

Posted by Josef Novotnýat 2008-05-16 14:09
V případě deště výčepní pivo 10 bodů, jedenáctka 11 bodů atd. Pivo na ex se násobí 2x, druholezec nesmí dopíjet prvolezcovy větráky. Tvrdý alkohol jako suchá varianta. Povinné hospody: Tisá: Kačák, U Oudy, Turbáza; Ostrov: Pod Císařem, Stará pekárna; Rájec: Lesní zátiší. Kdo si dá pivo v Hotelu Ostrov -30 bodů a povinné čištění zubů.

Mokrá varianta

Posted by Zdéna-Fáberaat 2008-05-16 17:18
Tak Mokrá varianta by se mohla jmenovat samostatná soutěž. Pravidla jsi Pepiku vymyslel dobrý, tak glo glo do toho. Snad jen u dveří do rájeckého Lesního zátiší bys musel asi dlouho bušit. Tam to bohužel moc nefunguje.
A zapomněl jsem dodat, něco k ubytování v Tisý. Tam je dohodnutá chata HOSPULu a když bude někdo chtít, spát se dá tam. Kapacita 30 lůžek. Více informací na jejich stránkách www.hospul.org A bylo by dobré, to opravdu nahlásit s předstihem. Když nebude zájem, zruším u správce, Míry Rady, rezervaci.

pravidla

Posted by Hankaat 2008-05-22 06:19
Kdo nedodrží pravidla pro pískovcové lezení bude diskvalifikován?

pravidla

Posted by Zdéna-Fáberaat 2008-05-22 13:48
To určitě ne. Ono asi ani nebude nikoho, kdo by to kontroloval. Vše je založeno na důvěře.

něco k organizaci...

Posted by Hankaat 2008-05-22 13:58
Zdendo, je to tvoje akce, ale mě to nedá. Myslím si, že by to mělo být bez mága. Pokud bude hodně lidí, tak ty cesty budou pak vypadat no - strašně. Asi bych lidem při přihlašování zdůraznila, že ho nemají (by neměli) používat. Rájec a Tisá přeci jen na tom není jako Labák, kde se používá fakt hodně. No, udělěj si to jak chceš, víc není co dodat. Snad jen, že pokud budeš chtít s něčím pomoct tak si řekni.
zdarec
Hanka

Hani, klíííííd,

Posted by Josef Novotnýat 2008-05-22 16:26
to bude takovej maglajs, že nebude poznat, čím, je kdo zmazanej.

maglajz

Posted by Zdéna-Fáberaat 2008-05-22 19:35
Nikoho upozorňovat na mágo nehodlám. Každý je zodpovědný za své činy, a tak na nikoho nebudu dělat bububu. Tím spíš, že já jsem zastáncem zrušení zákazu mágovat. Tento problém, je dle mého názoru, hlavně estetický. Zakazovat mágo spojovat to s ochranou přírody je demagogie. V krajině je daleko více zásadních problémů. Několik omágovaných cest je nic. A náš závod na to nemá žádný vliv. Každý den je teď ve skalách spousta lezců. Až bude mg obarvené, nebude už co řešit. Sám velký šéf Patzelt, se nechal šlyšet, že mu to v zásadě nevadí. A skalám už teprv ne.

Re: Maglajz

Posted by Josef Novotnýat 2008-05-23 07:58
Dřívávějc, jsme měli ruce jak komeníci, elektrárny sypaly tuny popílku a ruce se nepotily. Proti tomu je bílej prášek prkotina. Ale souhlasím s Rastou, že u mnoha lidí je to jen zlozvyk. Při výkonnostním lezení si každý musí sáhnout do svědomí sám. Už jen o kolik posouvají výkon oproti staříkům dnešní lezačky. Pytlík cvaklej u zadku byl dobrej na fajku a tabák, dneska v tom noste mobily. :-)

Maglajz

Posted by Jiří Novákat 2008-05-23 09:09
Dřívávějc jsme lezli v bačkorách s žebříčkem, kopačkách, uvázáni do lana. Pak přišly prsáky a první šité sedáky......Tehdy si nikdo nedovolil lézt na doraz a odskočit si, když to nejde dál.Všechny dnešní vymoženosti zlepšují bezpečnost a zároveň umožňují posouvání hranice možností lezců. Je to vývoj, dobrá, ale pokud platí v oblastech zákaz mága tak by se měl dodržet. V Německu by si to nikdo nezkusil, asi by narazil. V naší "demokracii" je ale možný všechno, tak abychom se nedivili až budou nabílené i dvojky a trojky, občas si někdo ,někde něco přiteše , zatluče skobu atd. Tahle diskuse se táhne dlouho, každá strana argumentuje pro i proti, asi zbytečně. Je to na každém a tom jeho svědomí a citu. Jinak brzy přestanou platit slova starého horolezce A.Zimy: "Horolezectví nás učí postřehu, svaly nám sílí, bystří zrak, dává nám možnost sportovně se vyžívat v přírodě, zdokonaluje naše vlastnosti a odnaučuje nás sobeckosti, závisti, pokrytectví. Snad největší zážitek nám dává v upřímném kamarádském jistění druh druha na laně, kdy jsme neskonale šťastní za hřejivý pocit jistoty a víry, že se můžeme na přítele – kamaráda spolehnout, byť by se jednalo i o život. " Ahoj

Až umřu,

Posted by Josef Novotnýat 2008-05-23 09:35
tak mě spalte a muj popel si nasypte do pytlíků a jemně ho mněte do chytů mého milovaného Labáku!

dodatek, poslední

Posted by Hankaat 2008-05-23 09:37
Zdendo,
ok, beru na vědomí. Ano máš, pravdu, je to každého věc. Já tvůj názor znám, proto jsem to napsala :) Co si s tím udělám, je tvoje věc, protože tvoje akce.

k té druhé části: Zakazovat mágo a spojovat to s ochranou.....
nepřekrucuj to, tady nejsi na lezci :)))) Já jsem to s ochranou přírody nespojila, napsala jsem jen, že to bude vypadat strašně - tudíž je to estetický problém, což píšeš i ty. Můj osobní názor, nespojuj to prosím s mojí prací, myslím, že se najdou lidé, kteří nelezou s Mg na písku a zárověň nejsou pracovníky Správy.
Prostě pro mě jsou puntíkatý skály "hnusný", nehodlám tady řešit vliv nevliv Mg. Není totiž co řešit, každý máme nárok na svůj názor, což je docela fajn privilegium. Já vycházím z toho co je teď a ne co bude, až bude...

Obecně závod nemá vliv, místně ano, protože si myslím, že o tu akci bude velký zájem. Jen mám pocit, že magické slůvko závod, je to co vytahuje maglajz z pytle :). Co mě přijde jako nesmysl, když když se práší od prdele na druhým v VI, V, ale už jsem i toho byla několikrát svědkem, hlavně je to zbytečné. Je pak na organizátorech stanovit meze.

Žádné dělání bububu, přijde strejda ochranář a usekne ti pytel, jsem po tobě nechtěla, ale třeba šetřete s mágem je dostačující z úst organizátora, zvláště pak z tvých. Tak jako jsi z pravidel zdůraznil, že prostě na rybu ne. Jedna věc se dá říct mnoha způsoby.

Myslím si, že to to super nápad a je fajn, že jsi to dal dohromady. Říkal jsi, že je to 0 ročník, byla by škoda zazdít ty další kvůli něčí blbosti (pro nás jsou některý věci samozřejmý, ale nikdy nevíš kdo se ti přihlásí a kolik lidí).
Pepo, Mg je detail, co by mě štvalo, kdyby po nás zůstala hromada odpadků třeba pod Císařem. Bohužel čím víc lidí na akci, tím více detailů nabývá na významu.

Takže já jdu makat, protože těch dalších věcí kolem k řešení je fakt hodně.

Na Kokořínsku teď prší, takže Rač bude na víkend asi pasé, včera to tam bylo dost mokrý, tak třeba v neděli to bude na Tisou, tak zdarec třeba tam.

Hanka

Jestli mi chceš ještě odpovědět, fajn, ale já jinak považuji můj návrh ohledně mága za uzavřený, nemám nijak potřebu se k tomu vracet.


mágo

Posted by Zdéna-Fáberaat 2008-05-23 16:10
Hanko, nebuď vztahovačná! Schovávat mágo za ochranu přírody, že je to demagogie, jsem napsal tak, jak si to myslím a už vůbec né v souvislosti s tebou.To s tím nemá co dělat a napadlo to až tebe.
Otázka zněla jinak. Zda budu chtít dodržovat pravidla. Tak snad každý ví na čem leze? A to ať si řeší každý sám. To jestli někdo máčuje v sedmách, tak je debil. No a když v VI a V, tak to je mega debil. Já nikoho nenavádím aby s tím lezl a v převážný většině s tím také nesouhlasím. Jsou místa, kde by mě to vůbec nenapadlo vytahovat. Jen říkám, že jsem proti zákazu!
... a že tady nejsem na lezci? Všude vyjadřuji svůj názor stejně. Zaplať Pán Bůh.

logika lenivého lezce

Posted by Ondraat 2008-06-13 09:00
Mám tak na max. VIIIc. Chci si ale vylézt XIa. Nějak to nejde, neudržím jednu oblinu v klíčovém místě, tak si vezmu mago a možná ji udržím a pokud ne tak si chyt zbrousím nebo přitesám prostě zvětším tak, abych to udržel. Takhle jsme již přelezl vice jak 10 cest >=XIa, na které bych jinak neměl. Děláte to taky tak?

?

Posted by Rastičat 2008-06-13 09:44
kdo je Ondra ? Adam, nebo Beny, to asi né co?... Fábero , není to jeden s tvých oblíbených vtipů? a jestli ne, tak to si ani nezaslouží odpověd....

Asi ňákej záškolák,

Posted by Josef Novotnýat 2008-06-13 11:49
dyk neumí počítat do devíti.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System