You are here: Home Členové Rostislav Opočenský Události Lezení a horoškola ve Svatoškách 2008
Document Actions

Lezení a horoškola ve Svatoškách 2008

by Zdeněk „Fábera“ Němec last modified 2008-03-27 22:47

Lezení a horoškola ve Svatošských skalách

What společné lezení
When 2008-04-04 00:00 to
2008-04-06 23:55
Where Svatošské skály u Karlových Varů
Contact Name Zdeněk Němec
Contact Email
Add event to calendar vCal
iCal

Svatošské skály se nacházejí v malebném údolí řeky Ohře mezi Loktem a Doubím u Karlových Varů a tvoří je kfelská dvouslídová hrubozrnná žula. Skály mají vesměs podobu věží dosahující výšky až 50 m, ční tedy výrazně nad levým břehem údolí řeky Ohře. Skládají se z osmi hlavních útvarů, nazvaných podle romantické pověsti o zkamenělé svatbě. Od visuté lávky přes Ohři po proudu řeky, tedy od Z k V jsou to: Svatoš, Nevěsta s ženichem, Páter, Svědkové, Muzikanti, Tchán, Tchyně a Zámek. Na pravém břehu proti jejímu proudu, asi 750 m za táborem Pionýrské, kterým je nutno projít, je ve strmém svahu samostatně stojící věž Samotář.

Celá skalní oblast od Doubí až po Loket patří do CHKO Slavkovský les a je státní přírodní rezervací. Rozdělávání ohně a volné stanování je tedy zakázáno.

Výstupové cesty jsou od 1. do 7., ale převážně 4. a 5. stupeň UIAA. Jsou osazeny stabilním jištěním, občas skoba, tak jak bývá obvyklé u skal tohoto materiálu. K dojištění se samozřejmě hodí nějaký friend či vklíněnec.

Kempovat je možné ve Vodáckém tábořišti Loket kam se dá dojet auťákem z městečka Loket (necelý kilometr). Odtud to budeme mít ke skalám 3,3 km podél řeky. Dalo by se asi spát i na tábořišti Pionýrské, ale tam nedojedem autem a nechávat jej někde bez dozoru je blbé.

V kempu je tento ceník:

Auto

30,– Kč 

Stan

30,– Kč 

Dospělí 

25,– Kč 

Pes 

25,– Kč 

Ale sezona je až 1.5.-30.9. Tak doufám, že tam stanovat bude možné, ale zase to bude asi zadara.

Aktualizace 27. března: jak píše Zdeněk v komentáři níže, je změna v ubytování. To je zajištěno v rekreačním zařízení „Pionýrské městečko“, v turistické chatě za 130 Kč za osobu a noc. Auto se dá parkovat přímo tam. Pokud by byl zájem, bylo by to možné objednat i s polopenzí (snídaně a večeře) za cenu 140 Kč na osobu.

Program je asi tento: 

Pátek 4.4.
Příjezd a ubytování se v kempu, večer možná hodina uzliků.
Sobota 5.4.
9h–10h odchod, 11h začátek horoškoly, 15h volné lezení pod dohledem.
Neděle 6.4.
Samostatné lezení a odjezd.  

Tak zdarec zdraví Fábera.

To bude paráda

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenskýat 2008-03-17 11:30

Jinak pro ty, kdo ještě na Svatoškách nebyli, poznamenám, že naproti přes řeku je hospoda. Pokud někoho postihne zima nebo chvilková ztráta chuti do lezení, je možno odskočit si na něco teplého a oknem přitom sledovat snažení kolegů z oddílu ve stěnách.

Na webu adrex.cz je k vidění pár fotografií ze Svatošek.


To bude paráda

Posted by Jirka Novákat 2008-03-27 11:29
Pozor, nevím kdys v té hospodě byl naposledy, ale před 2 roky nás tam coby vodáky nechtěli pustit ani do předzahrádky. Měli to nějaký rusove. Tak jen aby někdo nebyl zklamán. Dřív to bejvalo bezva. jirka

Éto plócho…

Posted by Orbisat 2008-03-27 22:01
Ahá… My jsme tam byli naposledy taky jako vodáci. Teď ale koukám, že už to letos budou tři roky. Jestli to tam od té doby nabralo směr Mockba, tak jen doufám, že pojede Jirka Krejza. Ten by majitelům mohl umět vysvětlit, jak se mají chovat k hostům :-)

Náměty na horoškolu

Posted by Rostislav „Orbis“ Opočenskýat 2008-03-17 19:00

Mrkněte do diskusního fóra a dejte když tak vědět, co byste si přáli, aby se probíralo na horoškole.


ubytko

Posted by Fáberaat 2008-03-26 23:29
Tak to vypadá, že to,co se týče ubytování,je jinak.Ten kemp v Lokti je opravdu ještě v neprovozu, a tak není moc dobré nechávat auta tam, celý den bez dozoru. Vyskytla se možnost takřka ideální. Orbis sehnal tel na chlapíka, co se stará o kemp Pionýrské (vlastník Česká pošta). Je tak možnost spát v 0,5 km vzdálené chajdě od skal za 130 Kč/noc,den na os.Myslím si, že tím je vše vyřešeno.Kdo chce spát venku (Landspéro), může. Je zamluvena jedna chatka pro asi 13 lidí. Dá se tam dojet autem z K.V. přes Doubí asi 5 km.Tschus.

ubytko

Posted by Rastičat 2008-03-27 23:08
jupí chata je pohoda ... 130,- luxus, počítej se mnou...... počasí hlásí , že bude dobrý.. tak zdar Rastič.

ubytko?

Posted by Ivana Tarachaničováat 2008-03-28 08:46
Ty zevloni rozcapená, do chatky se ti zachtělo jo? Na mráz a lijavec s tebou!!! Ještě, že nejedu, bych tě vykopala... Tak si to tam všichni užijte, hojte chomajda I.

ubytko

Posted by Roman „Rasta“ Líbalat 2008-03-31 23:41
No bo by to nebyl veřejnej veb , tak bych napsal ,, Drž .... za zuby" ,ale vzhledem k počasí budu možná rozcabenej.. páč uvidíme kdo jak je vybaven.. Pláštěnka , mačky , cepín, sáně...atd. modlim se ač ATEISTA, věřím jen v boha dža mesidža Pekyšé , že pojede... se nechme překvapit... R.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System