You are here: Home Členové Zdeněk „Zdéna“ Němec 24 hodin Le Tisá
Navigation
 
Document Actions

24 hodin Le Tisá

Po více než třítýdenní a tedy neomluvitelné absenci sedím zde před monitorem a konečně ťukám do klávesnice, abych Vám přinesl zcela vychladlou archiválii. Tedy zda a jak vůbec proběhl letošní druhý ročník 24 hodin lezení v Tisé a okolí.

   Musím použít známou filmovou hlášku, že způsobKostel v Tisétohoto léta zdá se mi poněkud nešťastný. Sami jistě pozorujete, že venku stále chčije a chčije. Snad jen s výjimkou těchto posledních dní, kdy to vypadá, že i to léto nějaké bude. V týdnu před plánovaným a CHKO Labské pískovce povoleným termínem 26 – 27.6. bylo spíše aprílově než letně. Dva dny před akcí bylo jasné, že toto není možné uskutečnit, a tak jsem to přesunul o týden dál na datum 3 – 4.7. Ovšem vyhlídky nebyly stejně nejjasnější. Přesto jsem si řekl, že ohlášenou akci svolám a  děj se vůle Boží.

 Během pátečního podvečera se postupně u Hanky zaregistrovalo 13 různých týmů. Není to málo, ale s dvaceti dvojicemi jsem tak nějak počítal. Na druhou stranu je to počet tak akorát do Refugia a počet, který nemůže nikoho obtěžovat. Nejvzdálenější dvojice dorazila z Loko Brno Ondra a Dáša. Ti zde v Tisé byli dokonce prvně. Mezi nové tváře patřil i silný mix tým z H.O. Humanita Barča s Radkem, ale hlavně také Pískomilové, a to doslova (viz www.piskomilove.cz) Iwo Wondráček s Františkem Čepelkou. Naopak mezi známými a nepřehlédnutelnými tvářemi kraloval  Gorbi s Kefou. A to hlavně v hospodě. Od tohoto Presentacetýmu jsem schytal největší kritiku a mám se prý nad sebou zamyslet, zda chci i příště kurvit krásný závod tím, že se nebudou bodovat pivka… Náš klub Horce zde byl zastoupen pouze jednou kompletní dvojicí! Mlaďoši Landspéro s Rejfíkem nechybí skoro nikde. Hanka ochranářka byla více písařkou, i když nakonec i ona lezla. Já závodil s neratovickým Éťákem. Toť od nás vše. Není to málo a není to divné?

  V osm se vyrazilo do skal a pokud vím, nikdo to nerval přes noc. Naše dvojka lezla lehce přes půlnoc a stihla dvacet cest. Měli jsme nakročeno k celkově slušným 60 kouskům. To byl náš cíl. Počasí vypadalo dobře. Pokračujeme v hospodě na zahrádce. Tam je kupodivu docela Et a Kefaživo. Hlavně od lezců. Ráno vypadá také slušně, jen neuvěřitelně bolí prolezené prsty. Cesty přibývají a ze soutěžících nikoho skoro nepotkáváme. V poledně proběhl malý deštík a zdálo se, že to půjde i dále. Nerozhodnost zda pokračovat či ne rozhodla ve 13 hod. regulérní průtrž mračen s bouřkou. Škoda a vlastně naštěstí. Spekulovat o lezitelnosti se nyní již nedalo, tak se závod ukončil k této hodině. Někdo dál honil poslední soukromé bodíky za pivka po hospodách, někdo odpočíval. Bylo jasné, že své vlastní rekordy dnes již  nikdo nepřekoná, a tak vše směřovalo k Jindřichovi. Sraz a vyhlášení je na 16 h. v Refíčku

 Vnitřní hospoda, ale i zahrádka byly plné. Nutno podotknout, že nejen soutěžícími. Asi jsme nikoho moc nerušili, páč nebylo poznat, kdo závodil, kdo jen tlachá, kdo chlastá, kdo je jen přítomen. Nálada i po zbytek večera byla opravdu příjemná. Zdálo se mi, že všichni zde jsou samí lezci. Kde že ty dávné sněhy jsou? Že? Kačáku. Že? Pod Císařem. Vítězové

 Přítomen byl i loňský vítěz Špek se svou Alenou. Musel jsem se zmínit, že k nastolenému  rekordu 112 cest se nikdo ani nepřiblížil, a že titul fantom závodu stále drží Špek s Bojsou a asi i dlouho budou.

los lesbos Sportovní hodnotu mají hlavně výkony prvních čtyř týmů. Ostatní ať prominou, ale musí ještě hodně papat polívčičku nebo si sáhnout do svědomí, co že těch 17 hodin dělali. Každopádně díky za účast každému. Ještě díky za pomoc s organizací a za úvodní slovo Hance, za páteční fyzickou přítomnost Pepikovi. Naopak omluvit se musím Rastovi, že mu tento nový termín nevyhovoval z pracovních důvodů. Ostatně přesunutí termínu nevyhovovalo více lidem.

 Největší poděkování patří Pavlíně s Jindřichem za azyl v jejich krásném Revíčku a všem sponzorům Hudy sport, Sir Joseph, Zámecké vinařství Roudnice, městu Roudnice, CK Adventura, Meva, Alpin LT, kteří dali ceny a mohli tak udělat malou radost každému účastníkovi. 24 h a červenec 09 074.jpg

 

 

 


 


 

 


 Ještě pro osvěžení příklad bodování. Vylezené VIIa = 7 bodů, VIIb = 8 bodů. Co písmenko, to bod. Takže nejtěžší vylezená cesta byla za IXb = 14 bodů. Vylezli ji oba lezci = 28 bodů. A deset nejhodnotnějších vylezených cest se násobí 2x. Zde si tedy borci připsali celkem 56 bodů.

 

Celkové pořadí Lezci Oddíl(y) Body Cesty Pořadí ve skupině
1. Tomáš Rychtrmoc a Zdeněk Němec H.O. Neratovice, HORCE 880 40  
2. Iwoš Wondráček a František Čepelka Vrchlabí, TJ Český Ráj 626 34  
3. Bára Šimanovská a Radek Jošek H.O. Humanita 416 21 1. místo smíšených
4. Ondra Nádvorník a Dáša Hejčová H.O. Loko Brno 346 13 2. místo smíšených
5.-6. Martin Špís a Jirka Fišer HO Geodet Česká Lípa 180 10  
5.-6. Jirka Cetel a Michal Sulovský HO Úštěk 180 9  
7. Michal Němec a Elena Kubešová DSA modrý Důl, Brno 152 7 3. místo smíšených
8. Jiří Landsperský a Honzík Rejf HORCE 144 19  
9. Gorbi a Kefa HOKET 128 5  
10. Panky a Jirka HOKET 84 3  
11. Martin Čermák a Tomáš Cetel CAO Děčín, HO Úštěk 52 3  
12.-13. Jitka Červená a Jarda Kuchta CAO Děčín 40 3 4. místo smíšených
12.-13. Jirka Pražák a Ondra Šindler HOKET 40 2  
14. Hanka Urbanová HORCE 16 2 1. místo v kategorii sólo!

 
 

Tak zase někdy na fajn akci na skalníkách na viděnou. Savana.

 

 

 

 

 

by Zdeněk „Fábera“ Němec last modified 2009-07-30 20:26

HORCE

Posted by MIKIat 2009-07-30 14:06
No konečně se tu u vás něco děje. Ale za to, je to takřka redaktorsky sportovní info o pěkné akci v Tisý. Vítězům gratuluju, parádní výkon a poraženým přeju více morálu. Fábero díky a čau ve skalách. Co Labák?

24 hod.

Posted by H. Rejfat 2009-07-30 18:59
Supr. Díky za článek.

parada

Posted by Lukáš Brůžaat 2009-08-01 19:00
tak to je moc hezke poctenicko.parada asi ti to dalo zabrat kdyz si to psal??kolik si u toho vypil lahvi nejakeho snapsu nez si to napsal.delam si srandu.bezva report

Postoloprty

Posted by Eťák Rychtrmocůat 2009-08-06 20:19
Parádní akcička nimrode Fábero, díky za ní. Jen tak dál.
Těpic


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System