You are here: Home Členové Zdeněk „Zdéna“ Němec Valná hromada 2008
Navigation
 
Document Actions

Valná hromada 2008

by Zdeněk „Fábera“ Němec last modified 2008-01-09 19:39

Dva roky od poslední VH téměř uplynuly, a tak je třeba na další zvolit předsedu, výkonný výbor a revizní komisi. Dále je třeba zvolit výši členských příspěvků pro oddíl nebo je ponechat, případně změnit nějaká slovíčka ve stanovách oddílu.

What schůze
When 2008-01-24
from 19:00 to 22:00
Where Restaurace Legenda - sklepní prostor (Roudnice n. L.)
Contact Name Fábera
Contact Email
Contact Phone 608 976 665
Add event to calendar vCal
iCal

VALNÁ  HROMADA  HOROLEZECKÉHO  ODDÍLU  ROUDNICE  NAD  LABEM

HORCE má v současné době 51 řádných členů, z toho jsou dva členi čestní. Dle našich platných stanov je nutné, aby VH byla uznána usnášení se schopná, je třeba, aby na zahájení schůze byla přítomna nadpoloviční většina členů. Tedy 26. Nestane-li se tak, schůze se ruší a svolává se schůze č. 2. Na témže místě o 1 hodinu později, se stejným programem, jako schůze č. 1, bez ohledu na počet přítomných.

Zde uvádím návrh programu VH s jednotlivými kandidáty (o nominaci vědí a souhlasí) a výši členských příspěvků na nadcházející období. Má-li někdo pocit, že s něčím nesouhlasí, jiný kandidát, jiný návrh apod., může se vyjádřit již sem nebo si to nechat na zahájení VH. Podotýkám, že to je jen na nás o čem budeme hlasovat. Nezapomeňte si vzít sebou penízky (na pivo a na příspěvky).

PROGRAM VH

 

 1. Návrh programu
 2. Schválení programu
 3. Zpráva o hospodaření HORCE za období 2006–2008
 4. Volba výkonného výboru:
  • Předseda — Zdeněk Němec
  • Místopředseda — Rostislav Opočenský
  • Hospodář — Jana Hůlková
  • Správce materiálu — Karel Macas
  • Trenér — Oldřich Krejza
  • Náhradník — ???
 5. Volba revizní komise:
  • Zdeněk Lukeš a Josef Novotný
 6. Výše členských příspěvků:  300,– Kč. Platí všichni nad 18 let (činní, přispívající, vojáci, důchodci, studenti, nezaměstnaní). Čestný člen je této povinnosti zbaven.
 7. Vyřazení některých členů — mrtvé duše
 8. Přibrání nových členů
 9. Volba čestného člena
  • Karel Macas a Luděk Šíma
 10. Výběr členských příspěvků pro ČHS a HORCE. (Možnost zaplatit úrazové pojištění a pojištění léčebných výloh a záchranné)
 11. Diskuse
 12. Závěr

  Na viděnou se s vámi těší, zatím ještě předseda, Fábera.

 

Omluva

Posted by Jiří „Zába“ Zabilanskýat 2008-01-10 11:32
už teď se musím předem z valné hromady omluvit, ale hory si mě žádají... vracím se až na přelomu února a března... příspěvky ze mě tudíž vymlátíte až asi v březnu... :)

jinak všechny zdravím...

omluva

Posted by Fáberaat 2008-01-10 18:29
Čau Zábo, tvou omluvu beru na vědomí. Jakmile vyberu peníze na průkazky ČHS, zajedu pro ně do Prahy a tvou zaplatím ze svého. Přijel bych na 2 - 3 dny do Špindlu si zalyžovat a taky bychom mohli vyrazit na ledy do Labského dolu. Mohu spát u vás a fungujou tam nějaké testy lyží? Z.

ok

Posted by Jiří „Zába“ Zabilanskýat 2008-01-11 08:13
spát můžeš u nás na pokoji, jestli nejsi moc zhýčkalej... jsme tam všichni jen z Roudnice... jinak testy tam fungujou... Elan a Atomic, občas i Salomon... když se tam stavíš s nějakým z našich instruktorů nebo se mnou, tak bychom to třeba zařídili i na celý den... vždycky se dá s nima docela dobře dohodnout... akorát se mi ozvi třeba 3-4 dny předem, abychom to nějak naplánovali...

rovnou TI tam i můžu zaplatit příspěvky... kluci Zajda a David Grboun přijedou někdy o příštím víkendu...

Technická poznámka:

Posted by Josef Novotnýat 2008-01-10 11:52
Kandidaturu na revizora přijímám a jako součást volebního boje následuje technická poznámka:
1) V programu VH mi chybí schvalování rozpočtu (dle Hl.XV, odst. 3, stanov HORCE) a zmínka o symbolice (Hl.XVI stanov HORCE).
2) Rozdělení členství do kategorií podle Hl.V stanov a zvláště pak ustanovení Hl.VI, odst.2 (čestný člen nemůže být volen) a Hl.IX, odst.3 (hlas poradní) může vést k tomu, že velcí mužové našeho oddílu budou odříznuti od aktivního zasahování do dění sdružení.
Takže konejme s rozvahou, aby nemusela vstoupit v platnost Hlava XXII.
Pepik.

odpověď

Posted by Fáberaat 2008-01-10 16:00
OK! Pepiku. Děkuji za faktické připomínky Takže :
ad 1 A. Schvalování rozpočtu: zařadíme do programu VH (bude vypracován předpokládaný rozpočet a podle něj se určí kolik peněz na co a za co se utratí)
ad 1 B. Pokud vím, žádný návrh nové symboliky není.(ty jsi minule mluvil o nějakém kresleném návrhu Řípu - přines to) Jestliže někdo něco má, může s ním na VH přijít a nechat o něm hlasovat. Nebo VH zadá soutěž a třeba do roka se sejde výkonný výbor, který dá dočasné svolení k používání do příští VH, která ho buďto posvětí nebo neschválí.
ad 2. Navrhnul bych změnu stanov:
Hl.V - beze změn
Hl.VI odst. 2 Právo hlasovat a volit mají všichni členové nad 18 let.
(zde se asi trochu pleteš - čestný člen MŮŽE být volen a to VH, ale nesmí jen volit a hlasovat.Doposud to tak je a to by byla ta změna)

Možná po pečlivém přečtení stanov bude potřeba udělat změnu ještě někde, ale zas až tak dopodrobna bych se v tom nebabral. Když někdo na něco ještě přijde, sem s tím. Zdarec.

Ď

Posted by Josef Novotnýat 2008-01-10 16:19
Pořádek musí být. Tak je to správné.

nová bod na valnou hromadu

Posted by Hanka U.at 2008-01-11 09:11
Valná hromada ČHS má 29.3.2008, mimo jiné, na programu změnu pravidel pískovcového lezení - zda Mg ano či ne. Pokud Zdenda pojede na valnou hromadu ČHS, navrhuji další bod programu - hlasování o používání Mg na pískovci. Všimla jsem si, že někdo s ním leze, někdo ne - nic nového. Bylo by dobré, aby se k tomuto tématu vyjádřili a hlavně mezi sebou domluvili i členové oddílu na naší valné hromadě - zda Zdenda bude za oddíl hlasovat ano či ne.
Zdarec Hanka
Z mé strany nečekejte přednášku o vlivu-nevlivu Mg na písek, většina lidí na to nějaký názor už má.

Mg

Posted by Fáberaat 2008-01-11 09:24
Ano s tím naprosto souhlasím a zařadíme to do programu. Už minule jsme se o tomto bavili, že by bylo dobré hlasovat na VH ČHS podle toho, jak se vyjádří naše VH. Dobrá připomínka. Dík.

To znám: MG 6 = Maďarskej guláš se šesti!

Posted by Josef Novotnýat 2008-01-11 13:44
Je mi do toho prd, vliv písku na guláš je, že s pískem skřípe v zubech. Pokud jde o maglajz, nečetl jsem žádnou úvahu ani diskuzi, protože mě to už léta nebaví. To je jako Izrael a Palestina. Když není otázka, od kterého stupně a kde ano, ale jen černobílé ano - ne, je to politické řešení. A v politice bych chtěl zůstat v schengenském prostoru a ne mít něco jinak než soudruzi v NDR. Takže ne, jestli se nepletu, hi, hi, hi.

Pravidla

Posted by Josef Novotnýat 2008-01-15 14:35
A tohle se smí?
http://www.elbsandsteintourist.de/galerie/details.php?image_id=151

Omluva neúčasti

Posted by Jan Lukešat 2008-01-11 13:48
I já se musím omluvit za neučast, jsem zasažen letošní chřpkou a tak jsem rád že dne vydržím v práci, o výkendu budu doléčovat.

Všem Ahoj Lukíno

Omluva neúčasti

Posted by Jirka Novákat 2008-01-14 10:04
Jestli jsem četl dobře tak VH je až 24.1. Tak to bys už Lukino mohl být zdráv.Možná ses nechal splést datem zadání zprávy.

VH,stanovy, plán činnosti

Posted by Jirka Novákat 2008-01-14 12:05
Ahoj Zdéno, píšeš že se budou upravovat nějaká slovíčka ve stanovách, tak pár návrhů. V hlavě IX. je rozpor mezi body 1b a 4b, protože vzhledem ke konání VH 1x za 2 roky, vypadává jeden rok plán a jeden rok kontrola. Na to navazuje i hlava XV. bod 3. Šlo by to odstranit konáním VH každý rok, s tím že jen 1x za dva roky budou volby. /Osobně si myslím ,že by se schůze oddílu ,mohly konat častěji .Už třeba vzhledem k plánu činnosti a jeho doplňování a upřesňování./ Dále v hlavě XV. bod 6 by možná bylo dobré doplnit: ..se souhlasem VH.., a dát to i do hlavy IX, je to docela zásadní věc, co se týče hospodaření. A nakonec hlava IX. bod 7, není zrovna demokratický, projednat by se měly všechny návrhy byť zazní až na VH , k tomu VH je. A pokud budou scestné, jistě je členové neodhlasují a od piva nás to tolik nezdrží.Tak zdravím Tebe i výbor a nashle na VH. Jirka

stanovy

Posted by fáberaat 2008-01-15 11:09
Čau Jirko. Jak jsem již tady uvedl, nechtěl bych se v tom zas až tak babrat. Ale budiž a pořádek prý musí být. Vemu to od zadu.
Hlava IX bod 7 - samozřejmě jsme se tím nikdy neřídili,a tak nebude problém hlasovat o tomto bodu, jako o zbytečném.
Hlava XV odst 6 - dodatek dle mého názoru není třeba. Viz. hlava X
Hlava XV odst 3- souhlasím, že 1x za dva roky bude VH jen volební a min 1x za rok se sejít, aby se utvořil plán činnosti a hospodaření.
Hlava IX - už jsem asi odpověděl tady o řádek výše v hlavě XV odst 3

Všechny připomínky by se měli ujednotit klidně těsně před VH a zařadit tak do programu. A možná ty stanovy nechat pořádně překontrolovat, aby se drobné rozpory vymazali nebo doplnili. Uznáme-li to teda za nutné.
díky a čau Zd. Ještě bych měl pro tebe Jirko návrh, jestli by jsi nechtěl být navržen do složení VV jako hlavní trenér. Oldovi se do toho moc nechce, a tak bys to mohl za něj vzít ty a Olda bude náhradník. Jak každý ví, o nic moc nejde. Těžko někoho budeš trénovat, když zatím není kde, ale je potřeba mít ve VV takové ty administrativní "šťouraly" (v dobrém). savana

Stanovy

Posted by Jirka Novákat 2008-01-23 11:50
Dík za nabídku trenéra, ale ne. Na to jsou jistě jiní borci. A co se týče stanov, tak jsi to celkem vyřešil v odpovědi, to nebylo šťourání jen zpřesnění, aby to dávalo smysl. Tak zatím a ahoj ve čtvrtek.Jirka


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System