You are here: Home Členové Zdeněk „Zdéna“ Němec Hore zdar
Navigation
 
Document Actions

Hore zdar

Taky se v lednu pachtíte za horezdary? Proč? Nechte si to na nějaký "normální" měsíc. Třeba na květen.

   V neděli po noční jsem vyrazil na výlet. Kam jinam než do skal, do Tisý. Únava byla, ale krásné počasí nabíjelo, tak že se na to za chvilku ani nevzpomnělo. Po úvodní dvojčičce vínka se Zábou v Refugiu vyrážíme. Chceme dát jen dvě cesty a nechceme se nikam vláčet a nechceme platit. Volba je tedy jasná - náměstíčko u Žabí korunky. Zába vybírá něco, kde si zaleze. Volba padla na Údolní cestu na jižní Winklerovu věž. VIIc s jedním kruhem, kde sedmi metrový dolez v šestkovém terénu je tutová podlaha. Lehce na morál, ale stála za to.

Druhou cestu vybírám já. Nikdy jsem nelezl Memento mori VIIIc. Vždy jsem to obdivoval a zvláště pantheonfotka na titulní straně staršího průvodce na Tisou, s legendou Prcasem, to je prostě něco.Už stojím navázaný na šutru u hrany a bolí mě za krkem, když vybírám kudy kam. Smyček netřeba a expreska stačí taky jedna. Jsem lehký. Půjde to. A šlo to. K této cestě není moc co dodávat. Nádherná technická cesta pro morálisty.

Dvě cesty jsou opravdu málo, tak na závěr si dávám ještě cestu hned vedle. Je od dalšího Borce. Od Špeka. Malej strach VIIIc. Ta vede mezi Mementem a Údolní. Lezení v kolmé stěně a název napoví o jakou cestu se jedná. Též pěkné, ale Memento mori je memento.

Při zapisování do knížky jsem s údivem zjistil, že jsme zde se Zábou letos první. Tedy určitě první zapsaný. Naposledy v létě loňského roku a taky tam moc lidí nebylo. Je fakt, že tato věž je hůře dostupná, ale je zase v samém srdci Tisských skal. 50 m. od kasy. Ale jsem rád. Krásný BERG HEIL! A Zábo díky a jen tak dál. Ale to se opakuji...

Ješita.  Teda Fábera.

P.S. Za chvilku vyrážím do Turecka. Sedáky sbalené pro celou rodinu, tak doufám, že nějaký report taky bude. Ale chci hlavně zmapovat terén a vyrazit sem na podzim vyloženě jen za lezením.  SAVANA !!!

by Zdeněk „Fábera“ Němec last modified 2009-05-18 21:53

No Fear!

Posted by čermyat 2009-05-19 15:22
Ty noční Ti evidentně svědčej:-) Beze strachu do takových vyhlášených morálovek=respekt.Kolik to má vůbec přelezů?
Turkiš areas-prozkoumej,třeba vyrazim v zimě s tebou:)


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System