You are here: Home Členové Zdeněk „Zdéna“ Němec Den v Tisé
Navigation
 
Document Actions

Den v Tisé

Vážení prominou moji ješitnost či nepokoru.

 

Po práci legraci.

V sobotu vstávám dříve, abych si splnil své pracovní povinnosti. Jedu do Libochovic upravovat strom od suchých větví. S pilou vrčím již od ranních hodin, abych mohl v deset hodin slézt ze stromu a měl hotovo. Vyděláno a rozhýbáno. Cajky na lezení samozřejmě s sebou. Vyrážím směr Labské pískovce.

Tisá.

Kostel v Tisé

Ke skalám jdu sám. První partu koho potkávám ve skalách jsou známí z pod Gasherbrumů! Martin Otta, Maroušek s Karolínou. Také Zbyšek Česenek, Ríša, Jirka, jejich baby a děti a pejsci a další. Velká tlupa lezců. Paráda, mám s kým lézt. Den vypadá úžasně. Slunečno a kecám s Martinem O. (toho jsem prakticky neviděl 3 roky) a lezeme jednu cestu za druhou. Jsme hned zkraje na Zlaté a Cvičné stěně.  Většinu cest zde mám vylezenou, ale některé perly mi chybí. Že by dnes? Dole Mára běhá se svým obligátním pivkem v ruce a vždy jako by mimo, vyběhne cestu prakticky bez jištění k hornímu kruhu a nechá se spustit. Holky mají tak stále co lézt (na druhým). Za dvě hoďky mám taky pět osmiček za sebou, aby konečně došlo na ty skvosty do kterých jsem se ještě neodvážil.

Smutek a stesk IXb

Nádherná cesta z dílny Maršíků. Mladšího a staršího. Už když jdete po cestě od kostela, jsou vidět v horní černé hladší a převislé stěně, bíle omágované chyty. Pro někoho zlo v očích, pro někoho krásná dekorace...  Těžší místo, zdvih od druhého a pak traverz za oblinky a skok z jedné z nich do hrotu, třetí kruh a s jásotem na vrchol. Zvládám na pohodu. OS! Tedy jestli se o tomto dá mluvit jako o OS. Dyk jsem to viděl tolikrát lézt...

Jetmar IXc

Cesta hned vlevo od Smutku. Autoři Prcas Slavík a ústecký Cigán Jirka Novák. Nástup za rohem hladkou stěnkou pod převis, kruh musíte dost prodloužit smycí a doleva oblézt a těžce zpět na hranu. Tou ke druhému. Erárku vpravo jsem vynechal. Nebyl nějak čas to cvakat. Od ruhého spárou ke třetímu. Zde by to šlo dobře dojistit smycí, aby pád nebyl na výčnělek, ale to by si mistr musel nějakou vzít... Nejtěžší bylo pro mne v hlaďasu odlézt od třetího. Podařilo se. OS!

Tunelová věž a známá Evženova Amerika Xb

Od koho jiného než od Prcase Slavíčka... Zde je na rozdíl od Hřebenových stěn chladno. Mára říká, že bude lepší tření. Je odpoledne a určitě má tak 6 piv v sobě. Ale vůbec to není znát. Cestu fakt vybíhá s přehledem a grácií. Úžasné. Já jdu za ním. Pro mě je toto číslo zatím nedosaženo. Jdu tedy na druhým! Od spodu dostávám perfektní rady, kde kam a jak stoupnout a co chytnout. Jsem nahoře. Sice na druháka, ale je tam. Tak snad příště.

Jsou čarodejnice, tak jedu domů za dětmi. Sice se mi nechce opustit večerní slunnou Tisou, ale slíbil jsem to. Na telefonu zmeškané hovory od Marketky. Kde že sem? Už si myslela, že se mi něco stalo, když nevolám. V Rci prý tři hodiny leje. To se mi nechce věřit, ale od Velemína vím, že nekecá. Ten den se mi opravdu něco stalo. Parádní lezení. Nakonec se i to počásko umoudřilo a ty čarodejnice jsme zapálily. Máťa ji vyrobil z mé památeční zateplené flanelové bundokošile, kterou jsem našel před deseti roky na majáku u Marseille. Inu všechno stejně jednou skončí v komíně!Čárodejnice

 

by Zdeněk „Fábera“ Němec last modified 2011-05-02 08:34

jen tak dál!

Posted by Aliat 2011-05-02 08:40
Pěkně, pěkně, velká gratulace. To vypadá na dobře našlápnutou sozónu.

Čarodějná Tisá

Posted by Josef Novotnýat 2011-05-02 09:17
Když takle všechno klapne, bez toho, aby to člověk měl naplánovaný, jsou z toho zážitky na celej život. Dobře ukradenej punkáčskej vejlet. To pak jedeš domů, kličkuješ od patníku k patníku a sám v autě křičíš blahem jak debil.

pankovej vejlet

Posted by Fáberaat 2011-05-02 09:52
Jo jo. Tak nějak to bylo. Při cestě domu hubu od ucha k uchu a za doprovodu hlasu Mejly Hlavsy zpívám nebo spíše řvu jeho sonngy. Naštěstí jsem v tom autě sám. Ještě večer u vohně jsem se dmul pýchou a Marketě do ouška šeptal, jak jsem si parádně zalezl. Ona jen suše " stejně seš blbej...."
Jen bych upravil, že cesta Jetmar není na levo od cesty Smutek... , ale napravo po hraně.

to jsou mrdy!

Posted by čermyat 2011-05-02 11:32
kurwa Zdéno si nějak namakanej,onsajty jak prase! :D a do té Ameriky znovu podívej co nejdřív..

Hot

Posted by Fáberaat 2011-05-02 21:24
No nevím jestli podle jedné vlašťovky hodnotit formu. Faktem je, že mi to sedlo a že i ostatní cesty jsem lezl tak nějak více na pohodu. Cítil jsem, že mám navrch. Ale zase v té Americe jsem měl od spodu vyraděný každý pohyb a to je taky jednoduší. Ale těžké to je sakra moc. V každém kroku jsem cítil, že to snad ani nedržím. IXb a IXc bylo daleko více prožité. Cítil jsem se tam lépe a proto snad i lepší zážitek z lezení.
Zdar a dík.

Fábera Balboa

Posted by ETat 2011-05-04 21:49
Sakra dědku tomu řikám forma!!!

forma je tam :)

Posted by Zelenej Michalat 2011-05-13 08:11
Paráda Zdéno! Super přelezy, vypadá to, že si v Itálii slušně poladil formu :)
Já sem byl o víkendu v Labáku a taky sem se tam potěšil...Kruh za kruhem OS a Ferum na flash. Je to sice o stupeň níž, ale pro mě to je to samý, co pro tebe devítky. Každopádně do nějakýho IXáčka bych se taky chtěl letos podívat, ..nemáš nějakej typ? ;)

dum dum dum

Posted by Fáberaat 2011-05-13 12:02
Čau Michale, tamtamy už duněly, takže o tvých kouscích v Labáku vím. Tak paráda. Pěkné.
Pojeď s námi příští týden do německa do Königsainu. Od hranic u Rumburka cca 40 km. Více zde:
http://cs.euroclimbing.com/?p=12446
a fotky zde:
http://www.horce.cz/photos/climbing/konigshain/view

Máme tam v plánu něco málo z učení horolezecké techniky (na to jsi expert) a hlavně lezení po odjištěných cestách. Tam devítku vylezeš s přehledem, ale o to asi zas tak nejde, ne? A taky mi pomůžeš, někomu něco poradíš, doplníš. Třeba budou i nějaké ženské... To nikdy nevíš. A ty vem to Portské...

jedu

Posted by Zelenej Michalat 2011-05-17 08:03
Jasná páka, jedu a Portský beru! :)


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System