You are here: Home Členové Zdeněk „Zdéna“ Němec Zpráva o činnosti HORCE v roce 2008
Navigation
 
Document Actions

Zpráva o činnosti HORCE v roce 2008

Od poslední VH uběhlo přesně 368 dní a já, jako předseda, musím zrekapitulovat jaký že to byl pro nás rok.

 Loňskou VH, 25. 1. 2008 jsme si zvolili na další dva roky podobu vedení našeho spolku ve složení:

 VÝKONNÝ VÝBOR: předseda - Zdeněk Němec, místopředseda - Rostislav Opočenský,  hospodář - Jana Hůlková, správce majetku - Roman Líbal, trenér - Oldřich Krejza, náhradník - Jana Kyselová.

 REVIZNÍ KOMISE:  Josef Novotný a Zdeněk Lukeš.

 Čestnými členy byli zvoleni Luděk Šíma a Karel Macas. To jsou nejzásadnější výsledky minulé VH

ilustr2     Horolezectví v jakékoliv podobě je hlavně a v prvé řadě individuální sport. Samozřejmě, že je nutné se spolehnout na svého kamaráda nebo druha na laně, ale dva lidi v lanovém družstvu kolektiv ještě netvoří. A kolektivní pojetí v dobývání hor nebo skalních vrcholů je vždy diskutabilní. Kamarád, byť sebevětší, vás na vrchol nikdy nevynese. Ale oddíl nebo klub ve kterém se sdružují lidé podobných zájmů má, měl, a bude mít vždy veliký význam. V kolektivu se nováček mnohem rychleji všemu přiučí, rychleji bude zlepšovat svou výkonnost a ti zkušenější mu vždy rádi poradí s místem, kam se dá za „dobrodružstvím na laně“ jezdit. Horolezectví je bezesporu nebezpečný sport a právě i ten kolektiv má vliv na to, aby se míra rizika minimalizovala na přijatelnou mez, aby se každý dobře naučil používat jisticí prostředky a navykl na správné lanové techniky. Proto pokládám za velice užitečné se sdružovat v nějakém horolezeckém spolku a docházet nebo i sám vymýšlet a pořádat nějaké společné akce. Tak jak se stále rozrůstá a jak funguje náš HORCE mám upřímnou radost.

     Každý za ten uplynulý rok někam jel. Někdo více, někdo málo a někdo hodně. O těch soukromých výletech zde hovořit nechci, i když pro mě mají daleko větší hodnotu, ale to bych zase pošlapal to, o čem jsem zde před pár řádky psal. O nutnosti dělat věci i společné. Zde je nepodrobný report ze všech našich společně pořádaných akcí:

 21.března. Kulturně společenská akce – Horobál Hlinná – Byl to již třetí bál, pod režií Karla Macase. Účast jako vždy na společenských akcích hojná. Tančilo se v dobových oblečeních a nechyběla ani divadelní představení. Jaro jsme vtáhli přímo na sál mezi nás. Hrála skupina Nadoraz.

 4.– 6. 4.  Horoškola a lezení ve Svatošských skalách – vedeno instruktorem Z. Němcem.  Účast slušná, krásných 16 lidiček a to i přes ne ideální počasí. Kdo chtěl jen lezl a ti méně zkušení poslouchali a pak lezli. Proběhl nácvik štandů a jištění spolulezce.

 2.– 4. 5.  Lezení na Suškách a na Pantheonu – bez vedení. Na tábořišti u Jizery na Malé skále se na celý víkend sešlo pár rodinek, členů a  hostů. Novákovi, Němcovi, Pospíšilovi, Kyselovi, Opočenští, Germoš s Milčou, Zába a Zajda. Kromě kvalitního lezení na kvalitní a pevné skále proběhlo i kvalitní večerní hospodské tlachání. Počasí bylo nádherné.

 6.6. Fotbalový turnájek v Ádru – Družstvo ve složení Brůžik, Doukyč, Němec, Jelínek, Svoboda ml., Krejza O., Zabilanský postoupila ze skupiny z prvního místa, aby vzápětí prohrála boj o medaile s týmem z Prahy. Došlo i na lezení, ale toho nebylo mnoho.

 20.6.  24 hodin non stop lezení v Tisý – (tato akce nadělala trochu zlé krve mezi mnou a Karlem M. z důvodu stejného data pořádání dvou akcí ve stejném termínu, ale to je vše vyříkáno) Přesto se toto více než vydařilo. Počasí skvělé, soutěžilo 16 dvojic. Škoda jen, že z našeho HO sem našly cestu jen dvě dvojice. Vítězem se stali kluci a legendy z Prachova Bojsa se Špekem, když vylezli 111 cest!

 23.8. – Slack line festival – vedeno Romanem Líbalem. Asi nejúspěšnější komerčně sportovní akce. Dobrá organizace, hodně lidí, hodně našich členů, program pro děti a dotace od ČHS. Nevadil ani celonoční déšť, nálada po celou dobu akce skvělá. Více dodávat netřeba.

 27. 9. – Rce-Ltm-Rce-Ltm  (Kajak, kolo, běh) – podnik z hlavy Karla M. Jedná se o vytrvalostní závod, kterého se účastní i lidi, které ve skalách často nevídáme. Dokončí jen vytrvalec.

 18.10. – Kolo okolo Rače- bikový závod s tradicí – VII. ročník. Možná, že právě díky své tradici a stále stejné podobě závodu lehce upadá zájem o tento náročný závod na kolech v terénu Dubských skal. Letos jen 11 závodníků. Díky za vůbec uspořádání závodu patří Jirkovi Krejzovi.

 29.11. Poslední slanění – Pro nás již skoro kultovní akce. K tomu snad ani není co dodávat. Bylo to jedno z nejlepších vůbec. Účast téměř maximální, slanění v maskách z Velké ostrovské stěny, pokec a gulášek u ohně, večerní tombola a koncert kapely Znouzectnost (díky Hance). Restaurace Pod Císařem se otřásala až do ranních hodin. Dík patří každému, kdo přijel a tím přispěl k jedinečné atmosféře tohoto jedinečného místa v Ostrově v Labských pískovcích.

ilustr1 13.12. Vyhlášení výstupů roku a Litoměřická 10. Tradiční a slavnostní gala večer se sportovním závodem v běhu na Radobýl. Běhu na Radobýl se účastní i opravdoví běžci a na ty my, horolezci, nemáme. Letos s těmi nejlepšími držel překvapivě krok Landspéro, když doběhl na třetím místě. Rozdaly se ceny za jednotlivé soutěže. Kolo Z. Lukeš, Malé hory J. Krejza a T. Zíma, Velké hory J. Krejza, Lezec Z. Němec, Nováček P.Tůma a J. Landsperský, Nováčkyně B. Jetenská a Bejkovina roku je pro L. Pokorného za pád v Tatrách. Hlavní cenu, Výkon roku 2008 obdržel Jirka Krejza za vrchol Matterhornu.

 24.12. Poslední (s)močení v Labi  Pod záštitou Lahváče letos do studené řeky naskákalo asi 19 lidiček. Těch přihlížejících na břehu je jistě daleko více. I proto byl svařáček rychle vypitý a s přáním hezkých vánoc se loučíme a mizíme kamsi.

 11.1. Jizerská 50 – tohoto lyžařského maratónu, memoriálu expedice Huascarán 1970, se účastní pouze L. Šíma a Z. Němec. Příště nás snad bude více

 Znovu podotýkám, že toto je výčet jen našich společných akcí, které jsme si naplánovali začátkem roku 2008. Těch soukromých výletů do skal a do přírody bylo daleko, daleko více. Buďme za ně rádi a těšme se na další setkávání nejen ve skalách.

 V Roudnici nad Labem, v den konání Valné hromady 27.1. 2009.  Zdeněk Němec.

 
 


 

 

 

by Zdeněk „Fábera“ Němec last modified 2009-01-28 20:56

Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System