You are here: Home Členové Zdeněk „Zdéna“ Němec Činnost HORCE v roce 2010
Navigation
 
Document Actions

Činnost HORCE v roce 2010

V loňském roce jsem se zde rozplýval, jak těch akcí bylo dost a že jste, vy, slušný oddíl. Ne že bych si to nemyslel i dále, ale nějak se mi zdá, že té vůli a chuti vyjeti jen několikrát do roka společně, je čím dál tím méně. Je to dáno samozřejmě individualitou každého z Vás, ale třeba jen dvakrát obětovat svůj víkend ve prospěch dalších a třeba těch mladších a novějších členů, by se mi nějak více líbilo. Nejsem však úplný blázen a taky vím, jak to chodí i v jiných oddílech. Pořád jsem, alespoň já rád, že HORCE tak nějak existuje. A nemohu, tak jako loni, napsat, že se hlavně nikomu nic nestalo. Omlouvám se za pokaženou reputaci a za špatný příklad Vám všem. (opis dění je jen heslovitý, píši to dvě hodiny před VH...)

 

 

To, že jsme nejen horolezci dokládá zprávička hned z kraje roku. Za krutých mrazů Ploučnice. Hanka, Líba, litoměřický potapěči, Chomajda, Olda a se ledobrodili v meandrech Ploučnice.

Na jaře měla legendární věž v Labáku Vojtěch 100 let od prvovýstupu. Pepik nám krásně popsal historii kolem věže a doplnil toto: V den stoletého výročí počasí nedovolilo uskutečnit jubilejní výstup. Celou noc a následující den se Labákem proháněl silný vítr studené fronty a déšť se střídal se sněžením. Promrzlá skála se pokryla postupně tvrdou krustou. Jakoby Vojtěch sám rozhodl, že má radši klid a samotu.

Rasta s Alim nachází a zpřístupňují boulder oblast s tajemně světovým názvem Siera medio Montaňa. Kdo by si myslel, že musí zamířit tisíce km na jihozápad, mýlí se. Stačí se vydat kousek nad Litoměřice. Roman se tak i nejen díky Alimu znovu často objevuje na skalníkách.

Koncem března se v Levíně otřásá hospoda v záklOrbis v Sovím hukotuadech. Je zde náš HOROBÁL. Příjemné prostředí a parádní hospůdka.

Velikonoce ve velikonočním Ostrově. A kdo tam byl? Světe div se. Zase Roman se svou ženou Háňou a celá tlupa Alíků Podivinských, Zelinář, Chobot, Orbis, Pepik N. a já. Kluci lezli s madracemi na Modříně a Fábera s lanem v Tisé. No a byla večer i kapelka Maršálové a tak jsme museli vyhnat pavouky z našich legendárních plecháčků, kteří stále ještě visí nad barem a vypláchli je rumem…

V dubnu proběhla tradiční horoškola na Bořni nejen pro nováčky. Každý si rád vyzkoušel uzly, štandy a připomněl to, co zapomněl nebo vůbec nevěděl. Nováčci dorazili a prokázali jistou odbornost. Takže Máme v klubu nové tváře. Oba Kissáky, Michala P., Mirku Dr., Jitku Sed., a Yvetu.

Fábera na ZdiNa konci dubna jsem absolvoval s Borskýma parádní výlet do Rathenu. Parádní lezení s klasiky bylo pro mě labutí písní nadcházející sezony. O tři týdny později jsem nesmyslně spadl z Blíženců v Rájci a upoutal se na celé léto na invalidní vozík.

Roman zvál nejen horcáky na jeho oslavu 30 tých narozenin na malou skálu. Oslava prý dobrá, ale pro lezení se moc prostoru nenašlo. Já se válel doma zlomený a tak ještě jednou:  Když jdou na mužskýho léta…

Hanka se svým přítelem Martinem byla lozit ve Slovinsku, kde lezli u vinařské oblasti Vipava. Lezení si užili a též se zdokonalili v první pomoci. Prý se nikdo jiný moc neměl k tomu ošetřit spadnuvšího horolezce. Takže klobouk dolů.

Nováček Michal Pavlík to má rád na feratách a náš web obohacuje kvalitním příspěvkam z jeho cest po zajištěných cestách. Tentokrát z Alpiner Grat a Nonensteig (jeptiška)z německé strany Lužických hor.

V červnu vyjela silná skupina též do Saska. Jirka K. s Bárou., Olda K., Kodl z Brna, dokonce i Brůžik s Janou, a Rejfik na Lilienstein. Okusili co, že je ten saský píseček zač. Vylezli cesty kolem sedmého stupně obtížnosti. Pěkně vy.

12. června máme přírůstek do rodiny HORCE nebo spíše do rodiny Věchetů. Narozen chlapeček, malý kazbunďák Šimonek. Velká gratulace.

Hezké video natočil Aleš s Rastou na jejich výletě na Bílou skálu nad Vltavou. Kluci obtěžkáni železem zdolali přes bujnou vegetaci tuto hezkou skálu nad Štěchovickou přehradou.

No a asi nejvýznamnější počin z léta je výstup Jirky a Oldy K. na Tre Cime Comiciho cestou. Kluci bravo. Byla zde i Jirkova Bára a Jíťa. Holky se také celkem pochlapili (bez urážky) a vylezli samy cestu klsif. Č. 5 UIAA. Takže také gratulace.

OVCEVím, že do skal alpských jezdí i Zelinář se Zbyňkem. Jejich výkony jsou též velice kvalitní, jen o nich díky jejich veliké skromnosti moc nevíme. Přesto je to dvojice kvalitní, vyrovnaná a opravdu horolezecká. Takto by to lezení mělo vypadat.

Michal Pavlík je náš feratista! S kámošema zdolali krásnou feratu Via ferrata Königsjodler - vyhlášená ferrata v rakouském Hochkönigu. A opět nám o ní poskytl kvalitní info. To je moc přínosné i pro ostatní členy a za to velký dík. Je mi jasné, že i on leze hlavně pro své pocity, ale podělit se a poradit někomu dalšímu, to já pokládám za přínos.

Neúnavná dvojice Ali a Rasta se činí. Vstávají brzy aby šly po obědě domů a měli celej KROJC. Skoro jako Míra Šmíd. Kluci se letos opravdu činili.Zelinář

Činí se i Zelinář s vrtačkou. Navrtávají s Hubkou jeden nýt za druhým a připravují další parádní oblast. Snad kdyby kluci chtěli, mohl by jim oddíl zase nějak přispět na to železo ve skále. Ale to se musí ozvat. Každopádně toho času co Zelí tráví ve skalách má asi z nás všech nejvíc.

Koncem srpna se dokulhávám i já do skal. Do Labáku. Pohoda na druhém konci lana a výlet, na který jsem se celé léto těšil.

Ten pro mě opravdový výlet byl až v polovině září. Žulové lomy Konigshaim. Doporučuji všem. Dobře odjištěno, nadhodnoceno a dobré koupání. A celkem to tady pouští.

Říjen je ve znamení parádního babího léta. Proto jsme se sešli na sluncem zalité Vlhošti. Rejfik, Jítka, Landspéro s Janou, Míra a Doukyč a já a Čermy. Lezení pěkné a na příští rok jsme se domluvili, že zde vyzkoušíme Vlhošťské hvězdobraní.

V říjnu vyjeli na 16 dní za slunkem na Sardinii Jirka, Bára, Olda, Zelí s Bárou, Jenda Kiss s Mirkou. 16 dní trempování a lezení. Se skalpem AGUGLIE. Jencek na vršku prohlásil, že to je velká paráda, že tak vysoko ještě nebyl.

Michal Pavlík uskutečnil výlet s partou na krásný GROSWENEDIGR 3666 m. Slušná aktivita na nováčka.

Poslední slanění prý proběhlo v pokojnější atmosféře, leč proběhlo a prý bylo pěkné. Napomohlo k tomu vynikající zimní a mrazivé počasí. To jsem vám závidělHups

Já si v tu dobu lezl v mém oblíbeném Turecku v Geyikbayiri. Z oddílu jsem zde naštěstí ne byl sám. Dorazil Tomáš Frýda a je vidět, že i když o něm moc zpráv nemáme, leze nejlíp z nás. Vylézt 7c to už je ofíko desítková liga. Osobně se mi po všech zdravotních peripetiích povedlo vylézt 7b+. Takže snad také dobré.

Na závěr roku ti otužilejší tradičně naskákali ve vesláku do Labe a připili jsme si na ty svátky obžerství a pohody.

 

Tak zas těch akcí nebylo tak málo a jistě jsem jich zde i spousty vynechal, za což se všem poškozeným omlouvám. Ale co není napsáno na stránkách, nejsem schopen si zapamatovat.

HORÁM ZDAR

 

 

 

 

by Zdeněk „Fábera“ Němec last modified 2011-01-23 22:00

Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System