You are here: Home Členové Roman,,Rasta" Líbal Výměna kruhů na Vlhošti
Navigation
 
Document Actions

Výměna kruhů na Vlhošti

by Roman „Rasta“ Líbal last modified 2008-11-03 08:31
What brigáda
When 2008-11-08
from 08:30 to 16:00
Where Vlhošť
Contact Name Roman Líbal
Contact Email
Contact Phone 731118967
Add event to calendar vCal
iCal

Ahojte Všichni kamarádi s oddílu.

Volal mi Otta  a žádal mě o učast , ne jen o moji.... bohužel jsem pro změnu v práci. Bude probíhat brigáda na Vlhošti..  Otta mě prosil o jakoukoli pomoc z naší strany, viz vytáhnout pár cest, vynést matroš, či jakkoli pomoct.

Bude se konat schůze VK v bivaku pod Jezevcem, sraz je v 8:30 na parkovišti pod Vlhoštěm, kdo neví kde ať mi cinkne.. samozřejmě dle počasí. Byl bych rád, kdyby se někdo hecnul, přestože já buřt jsem v práci. Bylo by dobré, kdyby jsme měli zastoupení na takovéto akci.. Otta mluvil cca o výměně 20 kruhů. Myslím , že by to mohla být i celkem dobrá škola pro nováčky... i pro starší ... bo málo znás ví jak se tohle dělá...

Tak tímto žádám všechny co mají čas chuť a zájem aby se zúčastnili...   i za mě v rámci našich dalších aktivit nejen na Dubsku.

Tak Savana Rastič.

Kopie mejlu Radka Mikuláše :

Ahoj,

 

Na požádání Otty Cihelny a Luboše Martínka a po vlastní úvaze měním následujícím způsobem místo a program schůze VK, která proběhne 8.11.

Schůze se uskuteční na Vlhošti – převis u Jezevčí stěny – a bude spojena s brigádou (placenou v rámci směrnic ČHS, včetně cestovného resp. náhrady za ujeté kilometry) – výměnou nebezpečných nebo potenciálně nebezpečných kruhů na cestách bratří Coubalů.

Na tuto práci se chystali Luboš a Otta během léta a vyfasovali materiál včetně lepidla, které má omezenou životnost. Práci ale zatím neudělali a hrozí, že lepidlo nebude použitelné a VK ho dostane k úhradě. Lepení je možné při teplotách 6° a vyšších, čili je dost pravděpodobné, že 8.11. ještě bude možné pracovat.

Sraz brigádníků je na „parkovišti“ pod Vlhoští v 8.30. Schůze bude přibližně od 10.00 do 11.00 pod převisem, viz výše. Kdo se nemůže zúčastnit brigády, žádám alespoň o účast na schůzi.

Prosím, vezměte starší lana a hlavně materiál zapůjčený od VK, hlavně vrtačky! (jednu má tč. Luboš, druhou asi Roman).

 

S pozdravem

Radek

Dobrej počin,ta výměna.

Posted by čermyat 2008-11-04 12:02
Zapátral sem v hlavě a pruvodci a napočítal 19kruhu.Jedná se o tyto:
?cesta VIIb na Masiv slunce(1K)
Létající holanďan(1K,není v pruvodci)
Bezejmená na Čintamani a ptáci(3K,není v pruvodci)
Quimsa Cruz(dva horní K)
Černá plotna(poslední K)
Sváteční odpoledne(pouze druhý K)
Zelená velryba(3K)
Anaconda(5K,tady bych doporučil dát nějaký extra dlouhý)
Čarodějuv plášt(3K).
Nevyhovující,nebo starý kruhy jsou i jinde.
Jo,jinak bivak Jezevec byl už dříve zbořen(lavičky...etc),takže nebude takový pohodlí na tu schuzi:)
Zbourali to pravděpodobně archelogové s ochranáři,zustal tam po nich list s odůvodněním,že v zemi jsou možné arch.památky.
Netýká se to jen Jezevce,ale více trempskejch bivaku v Dubskejch.

Kulturní vrstva

Posted by Josef Novotnýat 2008-11-04 14:11
Kurňa, kdy už ti vologové pochopí, že ten černej pruh je popel z našich dlouhejch vohňů. A že matematicko-statistickou metodou PhDr. Franty Gabriela, CsC se mohou dopídit datace střepů do poslední čtvrtiny 20. stol. To jako po nás nezbyde kulturní vrstva nebo co?

Výměna

Posted by čermyat 2008-11-09 17:03
V sobotu kvůli dešti(pršelo tady skoro celý den) sem tam nešel a tak mě překvapilo,že výměna K,aspoň částečně proběhla-v cestách Zelená velryba,Anaconda,Na rozloučení,Čarodějův plášt.
Zvláštní je,že se to dělo v tom dešti(mokrá skála).No ale i tak díky.Ještě pár kruhů zbývá a to i jinde(Hrádek-např.Maska,Večernice,Udolka...).

Výměna

Posted by rastaat 2008-11-09 23:29
.. čuch čermy ..ještě večer jsem mluvil s Dědkem.. zatím bylo vyměněno cca 12 kruhů.. vše bylo na masívech nebo csetách do kterých se dalo naslanit... a tak nešlo o lezení , tudíš ani o kurvení skály..byla to jen raubířina a makanice.... ještě je toho potřeba vyměnit spoustu.. za 14 dní je dohodnutá vrtačka a kruhy ještě mám a budu mít další.. tak , že jestli se chceš přidat budu jedině rád.. každá pomoc dobrá........ rastič..

jj

Posted by č.at 2008-11-10 17:24
klidně dej vědět,rád pomůžu,pokud budu moct.
mě šlo jen o to,že i mokrá skála se drolí(láme)a i při slanění můžeš ty křehký chyty okopat,kor v takových cestách,ale což,snad je to v pohodě.Hlavně že kruhy sou vyměněný.čágo cermy.

výměna

Posted by Zdénaat 2008-11-10 17:31
Tož já se také divím, že v tom humusu, co padal celou sobotu, VK vyměňovala kruhy. Ta by měla jít ve všem příkladem. A tím, že ke K jen naslaníš, stejně skálu neušetříš. Kór, když se jedná o tento dubskej sračkózní materiál. Nerozumím, proč se tato chválihodná činnost neděje za hezkého letního počasí, tím spíš, když materiál již měli nafasovaný. A kdyby se to rozhlásilo, třeba by i někdo další vypomohl. Teď hlavně, aby to lepidlo, v tom dešti a vlhku, vytvrdlo tak jak má, aby se na přes rok nevyměňovalo vyměněné.

Výměna

Posted by rastaat 2008-11-10 22:44
Hele kucí.. ja tam nebyl , puvodně sem si taky myslel , že se nebude makat... Spávcem oblasti je Otto Cihelna.. kontakt na něj je jednoduše dohledatelný na str. horosvazu , dále správci oblasti... mužete se ho zeptat proč to neudělal dřív ... to netušim.Od Radka M. sem se dozvěděl , že voda nemá na lepidlo žadný negativní vliv ... tomu vadí jen nízká teplota pod 6 stupnů..a to nebylo...nerad bych zde rozpoutal nějakou diskuzi jako ty , které nesnáším... všichni víte kde...
Tak si všichni šáhněme do svědomí, kdy sme lezli po dešti , za mokra , v děšti nebo co sme hrdině dělali za jiný blbosti...Jinak správcovská činnost je dobrovolná a nic se za ní neplatí . tak, že jestli víte o někom , nebo snad sami chcete ve svém volnu místo lezení , udržovat cesty pro jiné lezce ... Myslím , že omladění VK...bude brzo aktuální...jsem nejmladší člen a mezi mnou a tím dalším kdo je po mě je min. 10 let pomlka...pak dlouho nic a pak je ta elita pískovcových fréz....
ps : čermy ozvu se a hajlajn platí...

VK

Posted by Zdénaat 2008-11-11 09:43
Romane, já jen řekl, že VK by měla jít hlavně v takovýchto věcech příkladem.A to zrovna v tomto případě nejde. Měla se pouze sejít a pokecat, ale na skálu nesahat. Jak jsem napsal, ta činnost, kterou VK provádí je chválihodná a má můj dík a obdiv, že to takto nezištně někdo dělá. Pomoc jsem chtěl, ale o týden dříve a to bylo i hezky.
P.S. Ten kdo vymění kruh (nemusí být ve VK), dostane od ČHS zaplaceno 150 Kč., nemýlím-li se.
Zdarec mazanec.

souhlas

Posted by čermyat 2008-11-11 10:40
Tak trochu souhlas se Zdendou.Když už je někdo ve VK,má si najít na ty skály čas,já ho třeba mám celkem dost,ale mě tam asi nebudou chtít :) Taky se občas něco dělat,letos třeba odřezání náletových bříz na vlhošti,hrádku..
Taky nechci rozpoutávat nějaký diskuze,to většinou nikam nevede.
Rasto ozvi se,až bude čas,mám ted objednanou 130metru lajny a našel sem další místa pro hajlajn,jeden bude hustomasakr-50-60m délka a asi 30hloubka!:-)
Skalám,bouldrům,lajnám-zdar!

souhlas

Posted by rastaat 2008-11-11 11:25
Samozřejmě souhlasim s tím co píšete.O výměně sem napsal jen jako info... a nechtěl sem se a , nechci k tomu co si o počinu myslím moc vyjadřovat,protože sám nemužu říct , že sem vždy lezl a dělal práci , přesně podle pravidel...to je vše co sem tím chtěl.. říct.
Nechme tyhle diskuze do hospody k pivu, prosím.

Jinak čermy koukal si jak Honzísovi praskla ta karable? ty woe to je prasakr.. tak dávej bacha s tou dlouhou mrchou co ti příjde... http://www.slacklive.cz/clanky/clanek16.htm
jo a co kdybysme v zimě udělali nějakou winterlajn,, hi hi . v Dubkách by s toho mohli bejt pěkný fota , at trochu ukážem těm Jizerskejm , že taky něco umíme..jen nevim jak to pude v pohorkách?...

winterline

Posted by čermyat 2008-11-11 16:25
To stou karáblí sem viděl,chce to pojištovat dalšími.
V zimě určitě budu něco natahovat(mimochodem na zahradě mám lajny po celý rok),ty jsi dost otužilej ne,tak pujdem na boso i mojí první hajlajn sem přešel den po silvestru za mrazu:)
K té stometrové potvoře musím ještě dokoupit nějaký kladky a pevnější karáble,až jí budu natahovat dám vědět.

lajny

Posted by Zdénaat 2008-11-11 16:38
Hošani, nabízím vám k došponování kvalitní hup cuk. Nosnost do 6 tun. Tak bacha aby jste to nepřervali. A jinak Martine, kde máš bílého koně? Utekl? Alespoň na horách jsi to mohl pocukrovat. Všechno nejlepší.

re:lajny

Posted by č.at 2008-11-11 21:24
Díky.Já tu bílou nadílku,taky moc nemusím,ale na horách nevadí.
A hupcuk berem!


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System