You are here: Home Členové Roman,,Rasta" Líbal Víkend jako Fík- aneb ,už jsme začali i na písku.
Navigation
 
Document Actions

Víkend jako Fík- aneb ,už jsme začali i na písku.

Velikonoční víkend a já mám volno . Jupí..Předpověd se mění ze dne na den, tak jsme rozhodováni kam pojedem  nechali na poslední chvíli.Jedno bylo jasný .V sobotu večer na Maršáli do Ostrova.Ve čtvrtek jsme zhodnotili situaci a dali si sraz v naší nově oběvené cukrárně v sierra medio montaňa.Zabali jsme na celý víkend , že přespíme někdě v okolí a v sobotu se zastavíme někdě na šutru po cestě do Ostrova. Na písek to zatim moc nevypadá.Nejlepší předpověd byla na sobotu.Do naší  cukrárny jsme vyrazili s Háňou, Katkou , Alešem a jeho nejlmadším synem Kubou.Později nás svou návštevou poctil a Zelinář. Zkulturnili jsme dva nový kousky a krásně si vytahali ruce. Po celodení fušce nás Zelinář  hodil do Pohořan . Cestou říká: pánove ja miluju bouldrování. Dělám to sice třetí den, ale miluju to...Holky šli připravovat pohodlí domova do sídla kmene Minků , kde budeme nakonec trávit dnešní noc. Mezitím my statní a udatní náčelníci , jsme vyrazili do hospody , abychom vymysleli názvy cest a šutrů. Když má člověk inspiraci, tak mu to myslí.Tak  že,náš nejhezčí šutr dne, se jmenuje ,,Erektit".

Ráno nás vzbudilo slunko a volba byla jasná .Šutr se ruší , jedem na písek. Jupííí. Po snídani vyzvedáváme Zelináře a jedem směr Anglický parčík.Když vylezem z auta je kosa jak sviňě.....první hoďku jsme pěkně mrzli.Sluníčko se však  umoudřilo a začalo nám svítit na chyty.Paráda. První letošní lezení na vyhřátém písečku.Potkali jsme tu Míhala s Jirkou Cetelem, taky mají namíříno na koncetr.To však nebylo všechno překvapení co nás čekalo. Dojeli jsme do Ostrova a tam Fábera , Chobot , Orbis a Pepa Novotný...No co vám budu vyprávět dál  ?  Muj osobmí dietolog  Zelinář, my jednostraně předepsal !!!PIVO!! tak jsem se držel jeho rady. On sám my šel velkým vzorem.

Ráno bylo krušný , ale stim se počítá po Maršálech.Fabera s Pepou jeli na Lano a mi vyjeli obhlídnout s matracemi Modřín. Musím podotknout , že Zelinář se kvuli mě objetoval. Aby my šel opravdu vzorem , stálo ho to neděli, kterou musel prožít za používání minimální komunikace... Nejlépe ano, a v pohodě...


Resumé:  Víkend jak fík.... Ikona velikonoce pro mě byla vždycky  , velikonoční Ostrov.Ale přesně takovej jako , byl tenhle víkend.V posledních letech , jsem to nějak dost flákal .Tak sem z toho měl fakt radost . Přiznám se , že když sem sjížděl po silnici kolem Cestáře, tak sem měl uplný mrazení po těle.Tak, že doufám , že to byl start do nový sezony....  Jupíííííííííí
Ps: hodim sem nějaký fota od mě a od Aleše ,s večírku přihodí Faberebe... Když nám umili plecháčky se jménem a polknul jsem hlt 13ctky... ukápla mi slzička... Savana

by Roman „Rasta“ Líbal last modified 2010-04-05 10:00

Velikonoční ostrov 2010

Posted by Faberebeat 2010-04-06 14:06
Trochu pohledu i z jiných očí:

Velikonoční Ostrov jako dříve? Ano! Cítil jsem to podobně. Když jsem stoupal auťákem z Libochce, jel jsem asi 120 km/h. Dojel jsem dvě auta, která mě brzdila, ale již se mi je předjet nepodařilo. Vydržel jsem a byl v Refugiu, kde na mě již čekal Chobot s Orbisem o celou minutu později. Hrůza. Jak já byl nervní. uklidnil jsem se až ne moc dobrým douškem červeného. Na to, že naši meteorologové hlásili skoro 20°C, jsem klepal pěknou kosu. Při druhé sklence již lepšího bílého vínka, jsem se uklidnil a začal si užívat tu okolní atmosféru. Dostkrát jsem se teď v zimních měsících ptal sám sebe, zda se budu těšit z lezení jako minule. Váha vyskočila o 7 kg a výkonost klesla o ... Nevim co. Ale jsem tu a vím, že jsem rád. Paráda. První letošní výhra.

Jdeme na Dvojitou věž. Orbis říká, že sezonu začíná vždy cestou za VII Lámavá. Zdvih nad kruhem jsem nedělal nejjistěji, ale udělal. Na vršku zapsal sebe, Chobota a Orbise. Ale ještě před to "Horám, skalám, fenkám ZDAR v roce 2010!" Jsme tu první. Následuje prověření morálu na Magnetické hraně. Zde už to bylo o poznání lepší.I přes delší odlez od posledního jištění po malých chytech, jsem se cítil v poho a v klidu. Přecházíme pod Hubeného Doktora. Vybírám cestu Měsíční sonáta VIIc. Na 18m výšky jeden kruh. Říkám si, že to dělali nějak blbě, že by tam ty kruhy mohli být alespoň dva. Dávám dvě slušné smyce, dva metry těžšího lezení a ring a ještě jednu třetinu volně vzhůru. Po dolezu se z cesty ozývá hlasitý potlesk velké skupiny Sasíků. Spíše mohli hodit něco do klobouku...
Jdeme na Afriku a leze se. Mám deset cest, kluci o fous méně a je čas změnit místo. Jedeme do Ostrova. Není ještě tolik hodin a chci aby si kluci vylezli Bělinovu krásnou pětikruhovou cestu Oranžový expres VIIc. Spěcháme pod Kořenáče, kterého nacházíme na druhý pokus. Rychle vyfuním nahoru a jistím kluky. Orbis pod třetím nadává, že lézt se má to, na co zrovna má. Výše jít nechce a prosí o spuštění. Já prosím o odpuštění. Nastupuje Chobot. Několikrát sedá a já nechci cestu proslanit, vybírat jištění a zase vylézt, tak pomáhám co síly stačí. Na vršku si podáváme ruce a oba jsme zadýchaní. Možná jsem to trochu přeťáp. V té cestě se musí opravdu lézt a na začátek sezony to je těžší. Věřím, že na podzim to kuci vylezou. Tak sorry, že jsem Vás tam hnal.

Čas dospěl do hospody. U stolu na nás čekali úštěkáci Cetel s Mýhalem. Za chvíli dorazil Pepik, pak Zélí, Ali s rodinkou, Rasta, Háňa a Ivanka. To jak to probíhalo si může udělat obrázek každý sám. Za sebe mohu říci, že se mi tam líbilo a dopadlo to tak, jak to v Ostrově dopadá. Ranní bolehlav a kocovina se dostavila. Přesto jsem šel ještě lézt do Tisé s Pepikem pod Vyhlídku. Hřbitovní kvítí jsem lezl tak nějak bez hlavy, ale i tak ji v pohodě dávám. Nečekal bych, že to lezení docela půjde. Za den a půl jsem vylezl 14 cest a z toho 2 x VIIIc. To docela jde. Největší radost však mám s opětovné chuti do lezení a ze setkání s dávnými přáteli.

Tak zase brzy na viděnou na skalníkách. Nezepomeňte. 17.4.2010 je na Bořni horoškola. Přejme si pěkné počasí. Zdar Zdéna náčelník.

Další fota z akce Velikonoční Ostrov 2010 zde :
http://www.horce.cz/photos/climbing/velikonocni-ostrov-2010

poznámka

Posted by Fáberebeat 2010-04-06 14:14
A zde ještě další info a dozvuky z Ostrova.
http://www.horce.cz/Members/novotnyj/sezona-vzdusnych-lazni-ostrov-zacina/#1270558776

Dozvuky, šumy a ruchy

Posted by Aleš Podivínskýat 2010-04-06 21:45
A ještě další dozvuk: http://horce.cz/Members/podivinskya/komix_1%20kopie.jpg/view


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System