You are here: Home Členové Roman,,Rasta" Líbal Hnízdo na Blížákách
Navigation
 
Document Actions

Hnízdo na Blížákách

Images
Hnízdo zblízka Hnízdo zblízka
Umístění hnízda ve stěně Umístění hnízda ve stěně

12.3. 2008
Zdarec nejen H.O. Roudnice...  Minulý týden sme na Bročkách u Litoměřický věže... resp. Litoměřického rohu (myslím), objevili hnízdo.  Po ohlášení mi přišel od Honzy Procházky krátký mejlík.... snad se Honza nebude zlobit, že ho zde zveřejním.........   :

 


Diky za spravu o hnizde. Je to hnizdo krkavcu, dle fotek nove opravene. Ted by meli zacit snaset vejce a hnizdit. Vzhledem k pocasi lze predpokladat, ze by mladata mohla vyletovat cca koncem dubna. Bylo by vhodne lezecke aktivity presunout na jine lokality.

Diky a prirode setrnemu lezeni zdar

Honza


Ing. Jan Procházka                    
Správa CHKO Kokořínsko        
Česká 149, 276 01 Mělník
oddělení péče o krajinu
odborný pracovník - zoolog        


V tomto období nepředpokládám návštěvu takové oblasti jako jsou Bročky. Kdybyste se přece jen někdo rozhodl odškrtnout si třeba Litoměřickou věž do soutěže ,,Pískařská 20", rád bych Vás požádal o šetrné chování ve skalách..... předem bych rád upozornil, že ve větě  je ,,bylo by vhodné"  nikoliv.. ,,nutné" .  Což neznamená zákaz, ale ani povolení ! Takže si to každý přeberte....  jelikož je přece samozřejmostí ve skalách neprasit...  i mimo období hnízdění........    Díky za přečtení článku.... popř. za následné jednání...              Rastič..


Ps: při této návštěvě .... Bročků, sem měl tu čest z lesa odnést malé nafukovací lehátko a petku....

by Roman „Rasta“ Líbal last modified 2008-03-12 13:13

Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System