You are here: Home Členové Roman,,Rasta" Líbal 1.Máj- Polib si...
Navigation
 
Document Actions

1.Máj- Polib si...

...pod rozvětlým stromem svou squaf.. aneb kolo okolo Pálavy a lezba v Jevišovicích.

Víkend volno... 1.Máj Rasty čas... jasná volba.

Ve čtvrtek po práci sedám do svého ,,kočé" , kde mám zbalený kola, lezení a věci na vandr a tradá za mou squaf Háňou pod Pálavu.Poučen z předchozí návštevy, jsem raději zkontroloval omezení a zákazy lezení.Dobře jsem udělal...!!!!Původní plán na sobotu, byla návštěva nové Vlčákovi oblasti Bílý kříž, ale koukám , že kromě Flčáka a lezců jsou tam taky Fógli.... Taj  že nic.. hmm.

V pátek ráno, jsme posnídali na mlejně v Nejdku.Nejdek je malebná vesnička cca 3km od Lednice.Nějaký pan architekt, tam dává mlýn do původního stavu a část pronajímá studentům.Přes léto je zde ubytování i pro veřejnost.Je tu krásnej klídek.K mání 4 pokjoje , 2* dvou lůžák v podkrový a 2* třílužák v patře.Společka + kuchyň a společná WC a koupelna.Venku místo pro parkování a velká vstupní hala pro kola. Za barákem stáj  a výběh pro koně.A to vše za pár kaček.Bo by jste někdy , někdo potřebovali složit hlavu pod Pálavou, rád dám kontakt.

Tak že jsme posnídali, oblíknout a hurá na kolo.První letošní vyjížďka dopadla celkem dobře a bezůhony.Vyjeli jsme přes Bulhary na Sedlec, kde byla povinná zastávka.Hi hihi.Po té jsme pokračovali směr Mikulov se zastávkou na Portzinsel a Šibeničním vrchu.Portzinsel je malý zámeček na poloostrově blízko Sedlece.Někdo to tu moc pěkně dává do kupy. No a na hranicích s Rajchem ,jsme vylezli na Šibeniční vrch 238m.n.m. Je to přírodní rezervace, kde je vapencová tabule a všude tu ted kvetli ňáký vzácnosti.Myslím , že nejrozšířenejší kvetoucí okrasou, je Řebříček štětinolistý.Přikládám fotku, popř. mě Hanka.. chko zkontroluje.Z vrcholu byl užásnej pohled do Rajchu na Mikulov , ale hlavně na Pálavu.Odtud jsme pokračovali přes Mikulov( opět s povinnou zastávkou) na Milovice a dál přes Nové Mlýny podél Dyje do Lednice.Hodilo to 53km...příjemný výlet .

Kupodivo se moc nekalilo , taj to mělo i hodnotu.Večerní posezení v Nejdecké hospůdce s místníma , jsem však nemohl odmítnout.... pár škopků,  kdo, kde, skym.. a hurá na kutě. Ráno se jede na Znojemsko..........................

V sobotu jsme  byli v 9:00h po snídani a zabalení.Taj šup do auta a valíme směr Jevišovice.Na str. svazu to byla druhá oblast po Bílým kříži  s nějakejma hvězdičkama v hodnocení,,stojí za to".No tak to jedem prubnout.Průvodce na skalních oblastech, je total nepřehlednej až nedostačující.Dle něj je nejlepší parkování u starý školy.Tu jsme bohužel nenašli až cestou ze skal.Dojet se k ní dá pouze přes značku.. !prujezd zakazán!..Pro ty co by sem rozhodli jet, stará škola neznamená, polorozpadlý dům před demolicí se sochou J.A.Komenského. Jak jsme se domnívali.Je to moc krásně opravená budova.. viz foto.Lepší parkoviště bych doporučoval před vstupní bránou do Jevišovického zámku.Tudíž před hospodou ,,U Uschlého čerta" .Už jen kvůli tý hospodě.Tam nám místní poradili cestu, přímo od auta po schodech k Žaludovu Mlýnu.Dále je to několik set metru podel řeky k lávce přes vodu. Za lávkou se dáte hned doprava  pokud jse bušič.Tam jsou stěny u řeky. Převisy a nejtěžší cesty zde.Však rovně od lávky po mírném hřebínku se dojde k sektorům s věčím počtem lehčích cest kde není  třeba nic dojištovat.Pro nás jasná volba.Obzvlášt doporučuji Žalodovu skálu.Lezení je stěnového charakteru, mírně převisle ukloněné.Ve středu stěny je celkem slušnej převislej bordel.Matroš je však luxus.Je to nějakej druh pevnýho šutru.. Žulo-rulaortužola..atd.. vím já......... pěkný.Pevný.Díky , lišty, spoďáky ,spárky a všechno to drží..Smí se tu prášit a jištění středně dobrý jako na Bořni.něco jsme tu s Háňou vylezli.Co by stálo za zmínku je cesta , která se  mi opravdu technicky líbila je ,, Znojemský Lapiduch" 6.Přes 5 b.h. a slaňák. No a chtěl jsem si taky zazpomínat na časy , kdy jsme se pouštěli do nesmyslů.. Tak sem zapytil cestu Danova-  7- . To však nebyla nesmyslnost. To byla smyslů plná cesta.Od nástupu se mi to líboli.Je to cesta v ůdolce Malých stěn.Když sem po několikátém pokusu(stém) konečně překonal krok, o kterém si myslým , že je klíčový a pravou rukou jsem vzal na stisk krabičku od slim cigaret seřízlou na půl.....a očima hypnotizoval nejt. bez dechu jsem šahal levačkou po presu.. a ve tresu, jsem si tiše, ale nahlas řek ,, Háňo , Háňo"................. myšleno tím , miláčku, taj ted si na mě dávej pozor... ! 

Což má žena ve stejném stersu , nýbrž v  jiném rozpoložení pochopila jinak.......

K mému vyděšení, jsem začal cítit , jak můj uzel u pasu nějak těžkne, v tu chvíli mě polil pot a bylo mi jasné co se dějě...........  chachá.. Háňa mě začala dobýrat.. A tak jsem jebnul. Bylo jasno, na další pokus už jsem neměl magi.S toho vyplívá , že musíme jezdit častěji do skal, aby jsme tyhle věci doladili... no byla to prča... nevěděl jsem jestli mam bejt naštvanej, nebo se smát.... 

Co se týče oblasti: je to nedotažený.Po stránce drvoštěpský a orientační. Nikde jsem na netu nenašel třeba půdorys oblasti.Což by si oblast určitě zasloužila.Je tu mraka lezení a těžkýho. Pruvodce alá Děděk...  to je přece jasnej směr , to nic nepotřebuje.. Možná pro našince, já tam čuměl jak vejr.Možná by postačílo , kdyby  aspoň na každý stěně byl jeden název cesty. Bo by se mohl ten co tu nejní zdejší ,zorientovat.No a co se týče cest, do a kolem skál. Pánove...to je bída. Zasloužilo by si to tu pilu sekyru, pár kmínků a brigádu na víkend.Nebo to bude brzo nový aqua centrum až do udolí.. samej krásnej tobogám.. atd. Z náhoří si  s kruhem sjedeš pod ůdolku..atd.Potkali jsme tu kluky ze severu moravy , a názor měli stejnej.

Jináč teda lezba zupa.

Na přespání:

Je tu kemp Veselý a kemp U Kudlajze , ten je otevřen celoročně.Za  160,- nás tam nechal dva lidi , stan a auto na noc. Taj že kempovej průměr.

Je to cca 1km od Jevišovic.Přímo nad přehradou hráze Jevišovka.Prý nejstarší vodní hráz ve střední Evropě........říkali chlapy v hospodě..

No večer jsme tu ještě udělali průzkum okolí přehrady a je tu hezky.Našli jsme nějakej vysílač , nabo příjímač. Taj jsme na něj vylezli a to byl teprva pohled.Paráda...

Pak už jen pá škopků U Kudlajze a v něděli ráno zpět pod Pálavu na bodování vín do Milovic. Potřebujou znát favorita na košt co bude příští týden.

Resumé:  kolo krása s nádherou, víno pěkný, lezba dobrá a vyčištění a  zformátování mého hard disku proběhlůo ůspěšně.

PS: Sierra medio Montaňa přilíplá k Labským pískovcům.... VIVAT!

Díky Háňe za jištení. zbytek vyplyne časem.......  hi hi ..

 

Savana rasta.

Links
by Roman „Rasta“ Líbal last modified 2010-05-02 21:43

Mlejn na žaludy

Posted by Josef Novotnýat 2010-05-03 09:04
Rasto, ty bejku, pak máš mít maggy na lezení, když zbytek vyplyne časem. Máš řidičák na kočárek? :o)

ty hade

Posted by Roman „Rasta“ Líbalat 2010-05-03 22:06
jakej mlejn na žaludy? .. to povím Háně ta si těš podá, bobánku..už si na listině všech moravskej vinařů jako nehodící se ,,Pražák". počkej...
Ps:nemám. doufám , že to nejni tak drahý jak na auto.. hi hi.nemáš nějaký známý?

Babička žaludská pálavská

Posted by Josef Novotnýat 2010-05-03 23:53
Babička říkávala: Dobrá hospodyňka pro vínko i přes plot skočí. A pan otec říkával: Každá baba je na starý kolena krásná jak žaludský eso! I ta Viktorka. Paní kněžna říkávala: Šťastný to Rasta!
Já myslel, že Háňa mele žaludy do Vavřince, aby měl tříslovinku. ;o)

kytka

Posted by Hana Urbanováat 2010-05-04 09:51
jak jsi říkal, tak jsem na to koukla, kytka je.... ale víš co - hledej dál, dám ti ještě pár dní, zkus botany.cz, tak je to i podle barev květů....

už víš?

Posted by hankaat 2011-04-14 05:11
Jsem ráda že jsi se jako marod vzdělal ohledně všech pryšců na Pálavě :-) Ale jak jsi včera říkal, nenašel jsi to. Tak pryšec to není. Pokud do roka a do dne nenajdeš, povím co to je, nekecám. Zkus třeba tuhle nápovědu.

Vědecký (latinský) název je stejný jako označení pro nápadného krasavce nebo někoho kdo se pokládá za něj pokládá, spíš ironicky myšleno. (Je to nazvaný podle maloasijského a syrského božstva rodící se a umírajíci přírody - ale tohle asi nepomůže co?)

Hlaváček

Posted by Rastátaat 2011-04-14 22:52
Jaro a s ním hlaváček jarní........Adonis Vernalis......Juuuuuuuuppppppppííííííííííííííí. zapomínáš , že sem luštitel šifer.Řekl bych , že nápověda byla až moc veliká,ale uznej ........?....... mam u tebe pivo, za snahu. Jinak děkuju za poznání všech druhů Pryšců a Řebříčků co rostou kolem Pálavy.Chtěl sem tě překvapit , ale bez nápovědy bych to nedal.Napadá mě , že by s toho mohla bejt zajímavá týdení hra , místo Ranpovejch kartinek? co ty na to? zvedneš vhozenou rukavici?

botanický kroužek

Posted by Aliat 2011-04-15 09:55
Přidávám se do botanického kroužku. Nemám sice fotku, ale čerstvý botanický zážitek.
Pomáhal jsem ve Středohoří připravovat závod OTOB Prázdninové školy Lipnice a na jednom vrcholu, kam jsme dávali razítka, jsem narazil na Podbílek šupinatý. Je to nezelená (celá fialovo-růžová) rostlina cizopasící na kořenech listnatých stromů. Asi není nijak vzácná ani chráněná, ale na pohled opravdu zajímavá.

Botanický kroužek

Posted by Roman „Rasta“ Líbalat 2011-04-15 10:37
Lathraea Squamaria......podbílek šupinatý, nebo zubovník šupinatý nebo babí zub.Krásná nezelená bylina.
Tady je fotka.
http://botany.cz/cs/lathraea-squamaria/
Kdes jí našel , vyrazil bych s Vendelínem na čumendu dokud kvete.

Podbílek

Posted by Aleš "Ali" Podivínskýat 2011-04-15 14:42
Bylo to na Krkavčím vrchu. Přesně tady Loc: 50°40'20.622"N, 14°20'17.127"E
Hned vedle je ještě Strážný vrch s moc pěknou novou dřevěnou rozhlednou.

juhu

Posted by anonym na chat 2011-04-15 17:13
jooo kucí už se těšim na komentář od fábery :-D

neser

Posted by Rastátaat 2011-04-15 17:41
Hele Chomajdo, od chomajdy pro chomajdy do chomajdy ........když do toho náčelníka netaháš a nechceš po něm názor.... tak je vždycky pro!

rukavice

Posted by Hankaat 2011-04-15 20:41
tak pivo předáno, rukavici statečně zvedám, no možná jsem po tom pivku nadbytečně statečná :-) Teš se něco připravím.


pod si

Posted by rastátaat 2011-04-15 22:02
tak jak říkají kluci od Cimrmanů ... házej

kytičkový úlet

Posted by Fáberaat 2011-04-17 22:00
Tý fole, fo to tu je?(když sem tedy vyzván)

Tady to je strašně něžný a růžový. Na jihu jste byli asi vy a trochu se přehráli. Nebo, že by to víno z Pálavy? Taky chci vochutnávat. Ta itálie mi moc nejela.
Fotka kytičky uprostřed vlevo mi něco připomíná. I ta růžová...
Modří už vědí?

modří už vědí

Posted by Rastátaat 2011-04-18 19:45
Tak si nech povídání od toho jsme tu mi .... a rači sesmol nějakej report......... a fota , mluvil jsem ze zbytkem těch ,co tam byli taky a asi to bude bída....A z Abby zbyla jenom Frýda.

Ps: to je k nakousnutí vid?

moudří

Posted by fáborkaat 2011-04-18 20:30
Vždy si to po tobě musim přečíst dvakrát a přesto nerozumím všemu. Ale to je jedno. Pravdu má jenom bouchačkáá!

Ten reportík nebo nějaká fota budou. Jen jsem teď v tom nějakej marnej či línej. Fotky mám a celkem dobrý. Hlavně těch našich HORCE legend - Oldy a Péra. Ve skalách jsem s nimi byl naposledy když jsem hapal v Rájci, tak jsem se jich trochu bál (jel sem jednou s nima tím fáčkem). Po chvilce bloudění, kdy Olda navigoval, jsme se ocitli na správné cestě a hned na to v asi nej shit sektoru, abychom po další hodině objevili parádní jeskyni. Tufa, stropový převis a dírky.

Přesto stačili na mě přenést nějaký morybundus. Začala bolet fest záda. Tak jako asi nikdy před tím. Ale stihl jsem ještě vylézt 7a a těžké převislé 6c+. Takže nakonec s klukama a s Janinou spokojenost za parádní den a místo. Jen ty záda. Stejně to je jejich vina nebo nějaké woodoo...

Fotky budou i od kluků, co jsem tam byl s nimi já. Byli jsme společně prvně a bylo to fajn. Bude i krátké videjko.
Ale to vše příště.

Předkrm od Tomáše Sobotky

Posted by Josef Novotnýat 2011-04-19 08:51
Kdo se nemůže dočkat, může si přečíst na DŽC report, o kterém si troufnu tvrdit, že dost trefuje sladkokyselou Fáberovu náladu.
http://dolnizlebcompany.com/?p=5203


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System