You are here: Home Členové Zdeněk "Lahváč" Lahovský Vánoční koupání 2010
Document Actions

Vánoční koupání 2010

by Zdeněk „Lahváč“ Lahovský last modified 2010-11-26 23:34

tuto již tradiční každoroční očistu těla i ducha není nutno dále představovat

What společné koupání
When 2010-12-24
from 10:00 to 12:00
Where Roudnice n. L.
Add event to calendar vCal
iCal

Budou chlebíčky s oslíkem ze sýru?

Posted by Zdeněk „Lahváč“ Lahovskýat 2010-11-26 23:30
Ahoj plavajzníci.
S první vločkou jsem si uvědomil jak čas postoupil. No a tak mám několik věcí...
1. budeme pořádat další ročník koupačky?
2. kde?
3. kdo? (já bohužel ještě nemám v zaměstnání jasno, jestli budu mít volno)
4. atd...

A tak připomínám moudrá Fáberova slova z loňska:
"Od našeho prvního ponoření se mnohé změnilo. Pár nadšených lidiček se změnilo ve více než sto hlavý dav, neméně nadšených lidí. Do vody se letos ponořilo také rekordní počet lidí. Kolik, to bohužel nevíme. Nedá se to uhlídat. Stává se z toho pěkná masovka a lidí jen tak na kukačku chodí opravdu hodně. Dokonce mě na mostě zastavil jakýsi pán a kdeže jsou ti otužilci a odkud se prý na ně kouká, zda prý z mostu?
Na příští rok by to chtělo opravdu dobře připravit (plavební dráhy, účastnické diplomy, svařák a čaj pro každého - čumilové si zaplatí) A také oznámit veslařům trochu dříve, že použijeme jejich areál, než jsem udělal 23.12. ... "

Pro začátek stačí, těším se na ohlasy;-)

Lahváč

čvachtačka

Posted by Fáberaat 2010-11-27 10:04
Jo Lahvinko, s předstihem malinko,
s tou akcí sváteční,
leč správně, ať se připravíme řádně,
na ten den vánoční.

Zrovna ve středu na Dubině jsme se o tom s Hankou bavili, že by bylo letos dobré, tuto již veřejnou akci, pořádně připravit, a také by jsme z prodeje teplých nápojů mohli něco utržit.
Jak jsem psal loni, bylo by dobré natáhnout i dráhu pro opravdové otužilce, pak nějakou poloviční a pak třeba jen pro ty, kteří se jen ponoří. Ono to je opravdu rozdíl se čvachtat 5 minut než ten kdo tam "jen" skočí. Ty účastnické diplomy by jsme připravili.
Určitě se s nabízím s přípravou. Hanka říkala též, že by se o něco starala.
Tak kdo další? Ať si rozdělíme role.

Lahváči, ty by jsi mohl vyrobit nějaký zvací plakát. Chtěl jsem to dát i do Roudnické drbny, ale tam je již po uzávěrce. Tak to pak nechám hlásit rozhlasem.

Taky jsem mluvil s místostarostou Urbanem o tom, že by bylo dobré nebo vhodné tu akci zaštítit jménem nejznámějšího Českého otužilce, Ing. Ladislava Nicka. Je to roudnický rodák a čestný občan města. Dnes žije v Olomouci a je již v opravdu úctyhodném věku. 97 let! a stále plave! Domluva však již bývá složitější. Ale má kancelář, která by to zařídila. Stačilo by kdyby s tím jen souhlasil, nebo aby o tom věděl. On by jistě nebyl proti, protože i v tom vesláku působil.
Tedy kdyby jste vy, ostatní HORCE, nebyli proti.

Co vy na to?

páteční sauna

Posted by Fabat 2010-11-27 10:07
Jo a když jsi doma, proč nepříjdeš v pátek do sauny? Tatík tam chodí pravidelně. Včera dokonce byla i ta voda studená...

sauna

Posted by Lahváčat 2010-11-27 14:07
jo sauna, leda ve snu. Doma nejsem, makam v kuse až do příštího pátku...

Vánoční koupání 2010

Posted by Jirka Krejzaat 2010-11-29 15:03
Já určitě jdu do vody. Můžu vzít vařič, sekyru na led a dřeva. Podle nervozity loňských nedočkavců bych neoddaloval koupel a dodržel letos přesně čas 10:30 hod focení a následný hromadný vlez do Lábzně.
jirka

sekyra je za dva zlatý...

Posted by Zdeněk „Lahváč“ Lahovskýat 2010-11-30 03:53
Labe už moc nezamrzá, ale za tři zlatý by bylo nějaký to dřevo aby bylo do čeho tnout ;-)

Městský rozhlas

Posted by Jirka Krejzaat 2010-11-29 18:00
Ahoj Zdenku,

přemýšlel jsem o tom Vánočním koupání. Myslím, že by bylo dobré, abysme se raději předem všichni mezi sebou poradli jestli oslovovat nějaké politiky, aby zajistili záštitu toho koupání pana Jaroslava Nycka z Olomouce a vyhlašování koupání v městském rozhlasu nebo novinách v Roudnici. Mám z toho špatnej pocit. Koupání vždy bylo v duchu klidu, mezi pár přáteli a příznivců. Já nejsem zastáncem to vyhlašovat rozhlasem ani psát do novin, aby se z toho stala masová akce. Nedej bůh ještě s nějakejma politikama. Prodávat svařák ze zákona nemůžeme, můžeme pouze dát svařák a čaj za to co kdo dá sám.

V pozvánce bych uvedl sraz v 10:00, focení v plavkách v 10:30 a následné hromadné koupání. Každý boty do vody.

Jak říkám, raději to předem společně prodiskutovat.

jirka

záštita

Posted by fáberaat 2010-11-29 22:47
Já v tom nic polituzujícího nevidím, tím spíše, když dle mého nejednám s politiky, ale se sportovci, kterých si můžu vážit.
Děje se to na území města a roudničané tam chodí stále ve větším počtu. A asi i chodit dále budou.

A právě proč toho nevyužít??? Nebo naopak. Proč z toho neudělat masovku?

To však přeháním, nevím zda bych to chtěl. Ale kdyby to k tomu spělo?

Problém v tom nevidím! O Jizerské 50 se také ví, že ji vymysleli horolezci z Liberce(ten příměr je odvážný). A mít povoleno, že opravdové otužilce oceníme plaketou (nebo diplomem) L. Nicka, bych osobně považoval za výsadu a čest.
Je to velká reklama pro HORCE a tudíž pak my, jako oddíl, můžeme něco chtít i po městu(třeba tu stěnu a provozovat sportovní oddíl lezení).
Kór když bude veřejně známo, kdo tu co pořádá pro lidi a že to umíme. Žádné předvolební řeči tam nikdy nebudou!!!
Tak nevím proč by to mělo být špatné??? Jméno Ladislava Nicka a jeho osoba je pro mne synonymem čestnosti, sportovního ducha a zdravého rozumu.

Když už se oháníš nějakým zákonem, tak toho svařáka tam může prodávat fyzická osoba. Osobně mám živnostňák na Hostinskou činnost. Nebo třeba Lahváč, Bouda.. Ale takto jsem to nemyslel.... Sakra proč v tom hledat nějaké překážky....
Každý si jistě to svářo za 20 kaček rád koupí.

Ale je to jen můj názor. Každopádně jsem rád,že vím, co si Jirko o tom myslíš. Třeba se pletu a má vize a nápad s Nickem je blbost.
Nechci a nikdy jsem nechtěl, třebaže to tak někdy asi nevypadá, rozhodovat a nediskutovat.
Proto by mě zajímal názor i ostatních?
HÁRE KRIŠNA

Co se stalo s oslíkem? ...

Posted by Zdeněk „Lahváč“ Lahovskýat 2010-11-30 05:04
Uf, kde začít? Osobně bych se bránil "masovce". Je to hrozné slovo i představa jeho obsahu. Na druhou stranu musím souhlasit i s faktem, že koupačka je rok od roku populárnější. A to je taky dobře. Už jen pro to povědomí (reklamu), že v RCE "operuje" nějaký horo.oddíl a to se může hodit. Jak na to naráží Fábera. Ono dobré očko se vždycky hodí. Dříve či později a pokud by to mělo kladně přispět k nějakému budování, tedy proč ne. Ale onu MASOVKU? To ne. Vždycky jsem to bral jako neformální vánoční setkání přátel a lidí co nám fandí. Zkuste si vzpomenout co nás vedlo do tý vody vlézt poprvé ;-) U mě to bylo přátelství, trochu adrenalinu, dost hecu a nějaká ta legrace... Mám to tak pokaždý a až to takhle vnímat nebudu, už tam asi nepolezu.

Dále jedna technická. Pokud by to mělo mít nějakou štábní kulůtu, jakou popisuje Zdéna a já bych si to dovedl i představit. Myslím, že jsme to měli začít diskutovat a řešit minimálně někdy v září. Zítra je 1. prosince a moc času tedy nezbývá. Mě při mém cukraření před vánocema tedy určitě ne. A šít něco horkou jehlou, to rači nic a ještě letos klidně necháme vše při starém a na příští rok to uděláme na 100% s dostatečnou přípravou. Nebo ne?
Nějaké to „mokré vysvědčení“ sfouknu, to je pohoda ;-)

Co se občerstvení týká, jsem se Zdénou za jedno že "zastřešit" prodej svařáku je jen formalita. Vařič - plynová stolice na 10kg PB lahve mám k dispozici. Nějaký hrnec, naběračka atd taky. A tak si říkám, že snad pár krabicáků můžem koupit. A nebo je klidně zaplatím, mě to nepoloží, hambáři. Navíc si myslím, že se to stejně vybere na dobrovolném... Koření dodá "cukrárna".

A nakonec bych si dovolil ještě jeden osobní pocit. Jméno Ladislava Nicka. U mě velký obdiv a ještě větší respekt!!! O tom není pochyb. Jen nevím zda je dobré se "propagovat" prostřednictvím velikosti jeho jména. Zabrousil jsem třeba na stránky RCE kde jsem se dočetl ".... převzal pohár: nestorovi otužilců a zimních plavců. Plavecký klub Roudnice nad Labem ho jmenoval s předáním plakety čestným členem. Čestným členem ho jmenoval s předáním poháru německý svaz zimních plavců. I. Plavecký klub otužilců Praha mu věnoval pohár: nejzkušenějšímu otužilci Ladislavu Nickovi, který mu předala Lívie Klausová. Čestné občanství města Roudnice nad Labem bylo panu Nickovi slavnostně předáno 22. února 2009"
Si říkám jestli už toho čestného členství, občanství a podobně není nějak vela. Stále plave, jak říkám velký respekt, ale plave v Olomouci, Praze... V Roudnici asi ne. Copak nedokážeme stát sami aniž by jsme se museli opírat o velikány, jak kolo vo kandelábr? Nerad bych aby to vyznělo nějak zle. Tak to vůbec nemyslím.

Dáme řeč na Dubině. Snad dorazím a budem tam mít chvilku…

Íá Íá Íááá

Výpadek stránek

Posted by Zdeněk „Lahváč“ Lahovskýat 2010-11-30 21:53
Ahoj kamarádi.
Kdo jste něco psal na toto téma (3 příspěvky) prosím, můžete to zopakovat? Jak psal Orbis, postihl náš hardware nenadálý výpadek jehož následkem bylo neuložení vašich slov. Zkuste to znovu ;-)
Diky Lahváč4

svařák pro oslíka

Posted by Hankaat 2010-12-01 16:00
Ahoj, souhlasím s Lahváčem, je to o setkání přátel, setkání trochu netradiční, prostě krásný. Bohužel či bohudík zajímá i řadu dalších lidí, proto jich chodí rok co rok více. To si nemyslím, že by z toho někdo cíleně dělal masovku, ale prostě ten zájem tam je. Myslím že jako většina akcí by to mělo být na webu a ve vývěsce a nevadí mi ani ten rozhlas, jestli to tam padne nebo ne. V dnešní době je otázka 2 minut na webu a lidi kteří chtějí si zjistí o koupání vše potřebné. Stejně většina lidí jsou kamarádi, přátele známí, který sami zveme.

Loni bylo svařáku málo, protože nejen lidi z oddílu o něj měli zájem. Není problém se podělit, já od hrnce/várnice rozhodně nikoho vyhazovat nebudu. Lidi chodili, že si i koupí, ale nebylo co. taky byla poptávka po čaji, protože řada lidí - z LT, Štětí tam byla autem. Takže mi přijde normální akci zajistit dostatečně po téhle stránce, ale neměl by to dotovat jednotlivec nebo oddíl, to by měl pokrýt právě ten prodej. Jak psal Lahváč, je to jen formalita. Myslím že je to reálný a zvládnutelný, je to o domluvě 2-3 lidí, ale ne v den akce. Myslím si, že je to i vhodný. Co se týká nějaký záštity, na to bych se vybodla, přijde mi to jako blbost, minimálně letos a více si můžeme říct v lednu na VH.

Jinak Fábera táhne do Turecka, já do Orlických a vrátíme se až těsně před akcí. Tudíž jsme to začali řešit už minulý týden s tím, že se organizace rozhodí mezí více lidí a nenechá se to na 23.12.. Myslím, že k tomu směřoval Fáberův příspěvek a taky Lahváč mu to ještě připomněl na webu. Prostě je začátek prosince a nic konkrétního není.

No a pak se ani nedivím že vánoční oslík vzal roha. To bude asi tím že víc hledáme jak něco nejde a vzniká tu nadbytečná pakárka.

Lahvinko nezoufej, klidně napiš ohledně svařáku co je potřeba, ať to není pro ostudu a ve stresu, ale je tam pohoda. Probereme to třeba večer na promítání.
Dráhu - na to názor moc nemám, musí tam být zajištění bezpečnosti plavců a taky je to teda jen pro superotužilce, což nejsem. I když by to mohlo být zajímavý, fakt nevím.

Takže si myslím, že jde o setkání s přáteli, zajistit plakátek a udělat teplý nápoje - jako každej rok. Na tom není politiky Jirko ani co by se za nehet vešlo, jen po o trochu méně nálady něco dělat.

ahoj

Oslík bude!!!!

Posted by Rastaat 2010-12-01 16:35
Ahoj všici.Souhlasím s Lahvinkou....Zustal bych při tom co jsme dosud dělali... Samozřejmě svařak a čaj bych taky pořešil ve větším množství.Z případným prodejem bych si nelámal hlavu.Nejsme žádný otužilci tuti béne... tak bych žádný dráhy taky nedělal.Prostě klasika......třikrát na Bulharsko a pěkně k ohínku.Jo a Flaštičko.... Háňa ti vzkazuje , že Oslíci ze sýra samozřejmě budou.Prej jestli chceš i ty jednohudky ze sušenýma rajčatama?...
A to , že je čím dál víc lidí , nejspíš svědčí o tom , že jsme silnej oddíl...hi hi..dovolte mi tvářit se samolibě.. Savana Rastič.

svařak

Posted by rastaat 2010-12-01 16:40
Jo živnosťák na pohostinskou činnost mám samozřejmě taky... proto bych si stím nelámal hlavu.

Ne otužování, ale jen Vánoční koupání

Posted by Fáberaat 2010-12-03 15:48
Ok! necháme tedy vše při starém. Žádné dráhy, žádné diplomy, žádnou koordinaci. Naskákat do vody a hotovo. Jen mi přijde hloupé to nazývat otužováním, když do vody skočí klině i ten, kdo se nebude připravovat (vždy můj případ). Skočím a vylezu. To stačí být jen trochu odvážný,nebo na chvíli vypnout mozek, ale otužilec ještě zdaleka není.

Jen bych chtěl k tomu říci, že jsem rád za Vaše názory, ale nejsem rád, že jsou jen čtyři. Myslel jsem si že lidí způsobilých(s legitimací)máme v oddíle více. Nebo jen nechcete nebo se bojíte veřejně říci svůj názor?
Taky je otázka, kdo všechno to zde na HORCE četl.
Ale anketa může pokračovataž do těch vánoc.
No jo, my vlastně máme anketu....
Zhostěte se toho prosím někdo a vypište ji.

Svářo prodávat či rozdávat, členům nebo i nečlenům?

Ozvu se někdy ze země Půlměsíce. Salam alejkum (čti salám a nalej rum)

koupání

Posted by chomajdaat 2010-12-03 16:28
Ale dyk se to dycky jmenovalo KOUPÁNÍ a ne otužování...
Můj názor, aby bylo vidět, že jsem to taky četla: líbí se mi to jako sranda akce, nedělala bych z toho nic extra, lidem se to podle mě líbí, tak jak to je, jinak by jich asi nebylo každej rok víc a víc(prostě jim někdo řek, že o štědrej je u Labe celkem prdel, tak přindou). Svařák prodávat všem a nekomplikovala bych to...

R.I.P. Ladislav Nicek

Posted by Fáberaat 2011-05-19 09:22
Přál jsem si, a vůle z kanceláře Ladislava Nicka byla, aby tento nestor otužování vzal záštitu nad naším vánočním koupáním. Myslel jsem to jako poctu někomu s velkým srdcem a taky, že lidi o něm stále ví a váží si ho. Žel bohu se tak již nestane.

RNDr.Ing Ladislav Nicek, roudnický rodák a legenda mezi milovníky zimního plavání podlehl minulý týden delší nemoci ve věku 98 let.

Pan L.N. pracoval jako učitel na střední škole v |Olomouci, která se stala jeho druhým domovem. Od mládí se věnoval atletice, plavání a tenisu. Po válce začal se zimním otužováním kterému se věnoval do poslední chvíle. Nicek své poznatky shrnul a vydal jako metodiku zimního otužování a plavání. Jeho zkušenosti se staly impulsem pro dynamický rozvoj tohoto sportovního odvětví. Nejen za toto mu byla v roce 2003 udělena medajle ČSTV. Je čestným členem města Roudnice, čestným členem plaveckého klubu Roudnice, ale také Německého svazu zimních plavců. Od manželky prezidenta republiky Livie Klausové převzal pohár Nejzkušenější otužilec.
Mám s tímto Pánem i osobní zkušenost. Ve velmi pokročilém věku asi před 10 roky se mi hlásil na brigádu při pomoci odklízení větví, kterou nakonec opravdu absolovoval! Na konci brigády mi v pozoru salutoval, že prý klobouk dolů jak po těch stromech šplhám. Naštěstí jsem mu tehdy stačil říci jak obdivuji já jeho.
JÁ SALUTUJI VÁM.
ČEST VAŠI PAMÁTCE.

..

Posted by Jan Kocourekat 2011-05-20 15:21
Pane Němec děkuji za vzpomínku na Láďu Nicka.Prožil dlouhý a plodný život. Neměl snad nepřátel. Čest jeho památce.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System