You are here: Home Členové Oldřich Krejza Slackline
Document Actions

Slackline

Trénink rovnováhy tzv. "Lajna"

 

Chtěl bych vám představit volnočasovou aktivitu, která je ideální do skal, když už jsou prolezený  prsty, nateklý bandasky nebo není dostatek morálu.  Místo zevlování pod skalou si můžete protáhnout tělo a natrénovat balanc, stačí najít dva, od sebe vhodně vzdálené stromy ( od 5 do 10 metrů podle toho, jak dlouhé lajny jste vlastníkem a jak zdatným jste lajnařem). Základem je ukotvit lajnu a pořádně ji napnout a může se začít s prvními pokusy na 25mm široký popruh vůbec nastoupit.

Je dobré, když je lajna natažena ve výšce kus pod úrovní pasu. Případný pád roznožmo na lajnu by mohl pěkně bolet, ne-li poškodit některá ústrojí. A že toho padání a seskakování bývá napoprvé ažaž. Zpočátku se, až na výjimky, na lajně člověk neudrží, natož aby jí přešel. Není to vůbec žádna sranda. Nohy totiž záhadným způsobem vibrují, asi jako když máte místo nich šicí stroj alias Elvise na skále. Člověk se tím ovšem nesmí nechat odradit a musí to zkoušet znovu a znovu. Úspěchy se zajisté dostaví. Pro začátečníky je vcelku nezbytný sparingpartner stojící poblíž, který je připraven podat pomocnou ruku, popř. zachytit pád.

Já mám začátky dávno za sebou. Cítím se být mírně pokročilý, už se mi občas zadaří otočit se na lajně  o 180°  či přejít jí pozpátku. Po zhlédnutí stránek www.slacklive.cz  mám vyhlídnutý další věcičky jako je leh, klek a sed, které bych rád na lajně natrénoval.

Existuje ještě tzv. "Highline", kdy se balancuje na lajně ve výšce, mezi dvěma stromy, mezi skalními věžemi nebo věží a masivem. U Highline už je potřeba sedáku a jístícího popruhu a lajna se ještě vypodkládá lanem. To už je ale záležitost na úrovni profesionálů.

Jestli vás „Lajna“ zaujala, rád bych vás tímto pozval na akcičku Slacklajnování na Vorofce, kterou bychom chtěli, na popud několika zájemců  z řad oddílu, s Rastičem uspořádat. Nebude to žádná velká událost, prostě se natáhne několik lajn a každý kdo dorazí si bude moci vyzkoušet, jestli je vyrovnaná osobnost.

Termín Slacklinování vyvěsíme zde na stránkách. Doufám, že bude stačit týden dopředu, až se oteplí a nebude moc mokro.

                                              OLDA

Links
by Oldřich „Mesije“ Krejza last modified 2008-03-12 10:25

Gaia Mesája- fest Vorofka

Posted by Roman „Rasta“ Líbalat 2008-03-12 10:54
Teda Mesijé.... stvořil si hezkej článeček... jde to stebou do kopce.. Kéž by i naše lajna stoupala takhle vysoko.... musím Oldu prásknout... , brzo chystá i ,,Highline" , ale to musíme nejprve otestovat sami , než se do toho pustíme veřejně.... teším se na Lajnovaču...možná s opékáním buřtíků .. atd.. Heslo ,,až se oteplí , až se oteplí" Obzvlášt se těším na nováčky , až je lajna proveří....jako, dříve nás... Rastič.

Banerek na nástěnku

Posted by Zdeněk „Lahváč“ Lahovskýat 2008-03-13 11:22
Dobrý. Se těšim, akorat musim sehnat nějaký antigravitační rukávky. Něco jako maj děti na plavání, tak na lajnování.
Jinak až se bude rýsovat termín, dej vědět, udělám nějakej "banerek" na nástěnku, ju.
Čao Lahvoň

slackline.

Posted by Kolouchat 2008-03-27 07:51
Zdar Oldo. Super článek, jsem rád, že se chodí i jinde než u nás. Jestli by jste dělali nějakou akci - i třeba jen místního významu klidně ji anoncuj i u nás na live ve foru. Možná se tam kolem Roudnice vyskytuje někdo, kdo taky chodí a nezná vás... Našim cílem je mimo jiný dávat dohromady lidi který choděj nebo by se to chtěli naučit a tohle jedna z cest. Každopádně bych uvítal jakýkoli foto nebo článek od vás na naše str. Slackline zdar Kolouch.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System