You are here: Home Členové Jirka Krejza Zimní příprava lezců v Jizerkách
Document Actions

Zimní příprava lezců v Jizerkách

Zimní příprava lezců v Jizerkách na novou sezónu 2008

Tak jako minulé Vánoce roku 2006 i tyto jsme se sešli v Jizerských horách na chatě u dobrého kamaráda lezce Ládi Pokornýho a jeho ženy Evy v osadě Na Novině u vodní nádrže Souš. Předloni i loni se všem moc v Jizerkách líbilo, tak se nás letos sešlo přes dvacet lidí.

Někteří nedočkavci strpěli Štědrý den doma a hned 25. 12. 07 vyrazili na chatu, kam postupně přijížděli ostatní.

Zajímavé bylo, že všichni chlapi byli velmi vážně nemocní a ženy byly naprosto zdravé. Téměř všichni chlapi měli kašel nebo rýmu a teploty. Někteří i dva dny leželi v posteli, jako já se silným kašlem.  Jiní si pro potíže s průjmem nevzali ani lyže a někteří co lyže měli, na ně ani nestoupli (Honza Věchet), jednoho člena oddílu bolela dokonce tak kyčel, že si musel brát i brufen (Oloušek).

Po několika dnech jsme však začali uskutečňovat výpady po okolí.  Nejen z nás, ale i z běžek měly  děvčata trochu respekt, jelikož některé na běžkách stály naposledy někdy hodně dávno na střední škole. Při první vyjížďce jsme lehce zabloudili a děvčata jsme táhli terénem „tankodromem“ pro začátečníky ne moc vhodným. Někdy ukápla i ta slzička, ale přesto nás slečny mile překvapily, že si nestěžovaly a makaly s náma. Za několik dní dámy běhaly naprosto skvěle.  Asi opravdu platí přísloví „jakej učitel, takovej žák“.

Abychom jenom neběžkovali, byli jsme si zajezdit na sjezdovkách a někdo na snowboardu. Na snoubiči kraloval poloprofík Šimič s Oldou a také si prkno zkusila Hanka, která se vrhá do všeho.  Překvapil nás Zelinář, který jezdil na vypůjčených lyžích jako bůh a přitom tvrdil, že má sjezdovky na noze po dvaceti letech, ano čtete dobře po dvaceti letech. To byste do tohodle mladíka nikdy neřekli.

Na běžkách nejvíc kilometrů nasbírali chrti Slávek (starej pardál) s Jirkou Pospou, kteří byli každý den od rána do tmy v luftě.

O dalších významných osobnostech tohoto zimního soustředění ani nebudu psát, neboť všichni přispěli svým dílem ke ztmelení kolektivu např. hraním na kytaru, krmením hladových krků apod.

Mile nás překvapili kamarádi horolezci z Brna, kteří se na nás přijeli podívat o svátcích, se kterými jsme se hezky projeli na běžkách.

Další lyžařské soustředění se bude konat od 1. 2 – 3. 2.  2008, kam zveme všechny vyznavače bílé stopy a příznivce našeho oddílu.

                           Horám zdar.

                                                      Jirka Krejza

Links
by Jirka Krejza last modified 2008-02-22 00:33

Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System