You are here: Home Členové Jirka Krejza Tonda Zima na Kanárských ostrovech
Document Actions

Tonda Zima na Kanárských ostrovech

Ve čtvrtek 27. 1. 2011 se vrátil Tonda Zima z Kanárských ostrovů, kde vylezl na Pico del Teide 3718 m.n.m. na ostrově Tenerife.

Tonda přišel před čtrnácti dny, že musí oprášit jeho němčinu. Říkám a na co němčimu. Jedu za tři dny s německou cestovkou se trochu ohřát na Kanárské ostrovy.  Němci jsou levnější než naše. A s kým jedeš? No s němcema. Myslím s parťákem. Sám, v mém věku parťáka nenajdu. A od kud letíš? Z Norimberka, jedu tam večer autobusem a zpátky také tak. Já na něj koukám, že sám bych měl respekt neztratit se. Tím Tonda zahájil pro letošek výlety do zahraničí. Přinesl Oldovi a mně kámen z vrcholu Pico del Teide 3718 m.n.m.

Pico del Teide 3.718 m.n.m.

Tonda říká, sedím  v letadle hrdě v tričku HO Roudnice, když mi česká emigrantka žijící v Německu říká, nezlobte se pane, ale to tričko sundejte, Čechy tady nemají rádi, kradou, podvádí a utečou bez placení.

Tonda na vrcholu Pico del Teide

Výlet se mi moc líbil, jsem rád, že jsem jel. Všude pěstují samé banány, městečka krásně upravená, teplo a bazén u hotelu. Jídla bylo hodně, že jsem asi trochu přibral. Chtěl jsem vylézt na okolní kopce a skalky, ale na ně se není možné dostat, protože vše je soukromé a oplocené.  Buď tam pěstují na terasách banány, nebo je to hotel. K vodě skoro to samé.  Je tam hotel na hotelu a turistů moc. Také jsem si byl několikrát zaběhat podél pobřeží. Ubytovanej jsem byl tadyhle u města Los Gigantes v Puerto de Santiago.

pláže s černym pískem

Kanárské ostrovy jsou pod španělskou správou od roku 1495 a tvoří je sedm hlavních ostrovů.

  Gran Canaria 

  Tenerife 

  Lanzarote

  La Palma

  La Gomera 

  El Hierro

  Fuerteventura

Nejvyšším vrcholem je Pico del Teide 3718 m.n.m. na ostrově Tenerife, který je nejvyšším vrcholem Španělska. Pico del Teide je choďák, není to náročný kopec. Vrchol pokrývá tu a tam sníh.

 pobřeží

V sobotu hned po návratu běžel jeden závod seriálu Král středohoří. Za rok 2010 byl druhý. Uteklo mu prvenství asi o šest bodů s o šestnáct let mladším zobákem. Takže je třikrát vítězem 2007 - 09 a jednou druhý 2010. (v březnu bude Tondovi 77)

Ať Tondovi slouží zdraví.

jirka

 

by Jirka Krejza last modified 2011-02-01 22:30

Ať si česká emigrantka políbí p... !!!!!!!

Posted by Zdeněk „Fábera“ Němecat 2011-02-01 22:44
To by mne osobně dost namíchlo a rozhodně bych triko nesundal!!! To je jako by byli Němci něco víc a oni nekradou? A to bych se moc divil....
Tonda je borec a má mé uznání a ode mne palec nahoru. Bravo Toníku.

Škoda, že nás nebylo více na setkání oddílu u Faustů. Jsou tu tací, kteří se snaží o zviditelnění oddílu a i vlastně o finanční příspěvek pro ostatní členy. Proč mám pocit, že nekopeme všichni za jeden klub?
Bez ohledu na osobní vkus zábavy.

Péro z Chile

Posted by Jirka "Lesní muž" Krejzaat 2011-04-11 13:36
V Chile to asi o nás budou říkat také, když Klaus, prezident České republiky ukradne protokolární pero při jednání.
http://www.stream.cz/video/576383-vaclav-klaus-krade
Péru nezdar
jirka




Franta Brabec má taky péro.

Posted by Josef Novotnýat 2011-04-11 22:36
http://www.youtube.com/watch?v=K_JO8OV44-8&feature=related


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System