You are here: Home Členové Jirka Krejza Kolo okolo Rače 18. října 2008 - zhodnocení
Document Actions

Kolo okolo Rače 18. října 2008 - zhodnocení

VII. ročník závodu horských kol

Sedmého ročníku závodu horských kol na Rači se zúčastnilo pouze jedenáct závodníků. Bylo to poprvé, co závodníků bylo takhle málo. Za horolezce jel Jirka Novák, který byl vůbec jako nejstarší závodník. S Jirkovou artrozou je to slušný výkon. Dále za oddíl jel Olda a Jirka Krejzovi a ze staré gardy Michal Němec. Jinak nikdo další nenašel odvahu si přijet zazávodit nebo alespoň fandit. Žena Jirky Nováka Maruška a dcera Marta byly jediné závodnice něžného pohlaví, které projely celou trať. Na jejich výkonu neubralo ani to, že přijely do cíle až se soumrakem, takže před nimi smekáme.

Ze závodníků ze staré party byl pouze informován Michal Němec, který si pořídil nového horala a hned po startu nám ukázal záda. Oldovi patří poděkování, neboť dovyznačil trať, takže snad ani nikdo tolik nebloudil. Trať oproti loňskému závodu byla téměř suchá a počasí krásné slunečné.

Letos závodníci jeli opatrněji, takže vážných pádů přes řidítka moc nebylo. Loni se pádama přes řidítka střídalo ve vedení několik závodníků. Vážné zranění neměl nikdo. Při dojezdu k časomíře I. kola přetrhl řetěz Arnošt Novák nebo Jiří Feistmer.

Pražáci Jan Hašek a David Janda se dozvěděli o závodu od kamarádů a z Internetu. Pražáci byli závodem nadšeni, jiní možná míň. Tento závod není žádný profi závod a ani nechceme aby se ze závodu stala masová akce.

Vyhlášení výsledků proběhlo v hospodě v Zakšíně. Tradičně jsme nocovali v bivaku pod Pustou věží, kde se nás poměrně dost sešlo. V neděli za náma dorazil Zelinář s Landspérem, Libič a Jirka Novák. Za krásného slunečného  dne jsme vybuvovali v bivaku novou lavičku a vylezli pár hezkých cest.

Doplňuji po urgenci, Zdeněk Němec se předem omluvil a po práci dorazil na vyhlášení výsledků s rodinou.

Všem děkujeme za účast a pomoc při závodu.

Za rok ahoj

Jirka Krejza

V Roudnici nad Labem v říjnu roku osmém.

Links
by Jirka Krejza last modified 2008-10-23 07:42

výsledky

Posted by Zdeněkat 2008-10-22 19:39
Jirko díky za info ze závodu, ale to důležité, to oč někteří závodící žádají, výsledky, tu nejsou. Prosím doplň umístění a časy.
Jinak to není tak, jak píšeš. Že ostatní nenašly odvahu závodit. Já jsem byl makat a když bylo jasné, že to nestíhám, volal jsem a omluvil se ze závodu a dorazil až po té. Jet jsem chtěl. To jen tak pro přesnost.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System