You are here: Home Členové Jirka Krejza Blíženci v Rájci 23. 5. - 24. 5. 2009 a upozornění na připravovanou akci 24hodin lezení
Document Actions

Blíženci v Rájci 23. 5. - 24. 5. 2009 a upozornění na připravovanou akci 24hodin lezení

Images
Přepad Báry s Jirkou na Blížence Přepad Báry s Jirkou na Blížence
Bára a Jirka na Blížencích Bára a Jirka na Blížencích
Po dolezení Jižního sokolíka na Blížence Po dolezení Jižního sokolíka na Blížence
Přepad na Blížencích devítiletým klukem Přepad na Blížencích devítiletým klukem
Sally nás kontroluje Sally nás kontroluje
Slanění z Blíženců Slanění z Blíženců
Vzpomínková cesta VII na Blížence Vzpomínková cesta VII na Blížence
Jirka přeskok na Blížence Jirka přeskok na Blížence
Bára v Podzimním slunci na Blížence Bára v Podzimním slunci na Blížence
V sobotu po práci jsem s Barborkou, a fenkama Sally a Eny vyrazil do Rájce. Chtěli jsme vylízt Blížence, abychom měli vrchol do „Pískařské 20“. V pátek večer na Blížence vyrazili kluci Olda Trenér Krejza s Laspérem a Honzou Juniorem Rejfem. Asi dvakrát až třikrát, jsme se na vrcholu Blíženců střetli se dvěma družstvy lezců. Lezci z HO Teplice se ptali, jestli jsme z oddílu HORCE, co pořádá 24hodinovku, že o ní slyšeli, a že se letos chtějí zúčastnit.

 

Blíženci v Rájci 23. 5. - 24. 5. 2009 a upozornění na připravovanou akci

24hodin lezení

V sobotu po práci jsem s Barborkou, a fenkama Sally a Eny vyrazil do Rájce. Chtěli jsme vylízt Blížence, abychom měli vrchol do „Pískařské 20“. V pátek večer na Blížence vyrazili kluci Olda Trenér Krejza s Laspérem a Honzou Juniorem Rejfem.

V sobotu jsem s Bárou vylezl cestu Jižní sokolík VII na J vrchol Blíženců. Lanspéro s Trenérem hned prohlásili, že oddílový průměr obtížnosti vylezených cest stoupá a že v neděli nepolezeme nižší cesty než za VII. Trenér, Lanspéro a Junior v sobotu bušili na Modříně bouldery a pak na Blížence cestu Podzimní slunce VII na J vrchol a Vzpomínkovou cestu VII na SZ vrchol. V sobotu také přijeli kominíci Toncek a Jencek s holkama, kteří si vylezli nějaké cesty s klukama na Blížence.

Kluci měli největší radost z Východní cesty VII C a Myslivecké cesty VII B na Mravenčí věž, která je trochu do převisu.

Druhý den v neděli ráno bylo zataženo, ale nepršelo. Po deváté na nás vykouklo sluníčko. Já s Bárou jsme vylezli Severního sokolíka VII na SV vrchol Blíženců. Po ubrečeném přeskoku na věži Brána ve Skaláku začátkem května, si vylepšila Bára skóre, když na prvním zvládla přeskok na Severozápadní hlavní věž Blíženců hladce.

Trenér, Lanspéro a Junior byli po lezecky vyčerpávající sobotě a následném večeru v neděli vyřízený. Dali několik pětiček a šestiček. Musím přiznat, že Lanspéro nám šlape na paty a od loni se výrazně zlepšil. Přestože netahá cesty, které jsou s delším odlezem, je dobrej. Lanspérovo zlepšení je hlavně zásluhou Trenéra a také Zelináře, který měl na starosti jeho zimní přípravu. Lanspéro sám o sobě je lempl a může jen děkovat těmto dvou obětavcům, za jejich námahu, říká Trenér. Také Junior na druhym přeleze vše co mu kluci vytáhnou, takže za nějakej pátek o Juniorovi možná uslyšíme.

Já s Bárou jsme vylezli Podzimní slunce VII. Cestu generací VII, která vede pravou hranou JZ stěny SZ věže ke kruhu, převislým koutem ke 2. kruhu a sokolíkem n.v., jsem zapytlil nad druhým kruhem v sokolíku, který není chytavý, jen dva klíčové chyty a nahoře na tření. Třikrát jsem odskočil až mi nezbylo, než to vzdát a z 2. kruhu se nechat Bárou spustit. Musím se sem ještě vrátit, až trochu potrénuju.

Náladu jsem si spravil Vzpomínkovou cestou VII a , která se nám také moc líbila, je spíše na tření, kruhy jen dva a dvoje hodiny. Bára říká, že se dole nadechla a vydechla až nahoře. Naše fenky Sally a Eny na nás vždy čekali pod nástupem. Občas zdvihly hlavu jestli jsme ještě ve stěně a po slanění už čekaly pod slaňákem.

Asi dvakrát až třikrát, jsme se na vrcholu Blíženců střetli se dvěma družstvy lezců. Lezci z HO Teplice se ptali, jestli jsme z oddílu HORCE, co pořádá 24hodinovku, že o ní slyšeli, a že se letos chtějí zúčastnit. Chtěli vědět datum 24hodinovky, tak jsem je odkázal na stránky horce. Také když jsem byl s Tondou na schůzi HO Spartak Ústí, která se konala v únoru 2009, se tam zmiňovali o akci 24hodinovce pořádané HORCEm. Chtěli by poslat nějaké své účastníky na tuto akci. Takže si myslím, že akce 24hodin lezení je zajímavá a letos se na ní chystá z různých oddílů více závodníků. Raději na to předem upozorňuji, dávám echo, doporučuji, uvědomuji, píši, říkám, sděluji a radím, aby se akce připravila bezvadně a dobře naplánovala. Vypadá to, že se o akci ví. Já předem oznamuji, že se této akce s Bárou nezúčastníme.

Na našem webu jsem žádné bližší informace nenašel, jen datum 26. - 28. 6. 2009 v plánu akcí. Tak se na to raději podívejte.

Lezení zdarJirka

  by Jirka Krejza last modified 2009-05-27 16:54

24

Posted by Hankaat 2009-05-26 15:18
ahoj Jirko,
více k akci napíše Fábera, který ji i organizuje. O akci se ví, protože Zdenda zařizoval věci v Tisé a v Ostrově a taky na CHKO. Proč tu není zatím info, nevím ale tipuju, že Zdenda čekal až bude mít vyřízený CHKO.
Dnes se vrací z Turecka, tak dočekej času jako husa klasu. Loni se oddíl pochlapil 3 akcema, 24 hodinovkou, LajnaFestem a Posledním slaněním, na všechny akce se teď ptá dost lidí.
ahoj

Blíženci

Posted by Jiří Novákat 2009-05-28 08:55
Teda Báro, koukám jak si se pochlapila. To je paráda. Jak jen to ten Jíra dělá.

jj

Posted by Josef Novotnýat 2009-05-28 09:17
Jirka Krejza je šťastný muž. Viz foto č. 2 (Bude z nás krásný pár, ty jsi můj brundibár!) :-))


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System